Zmarł Jan Kulka


2014-01-27, 20:30  |  komentarzy (0)

W niedzielę w wieku 90 lat zmarł Jan Kulka, wieloletni komentator spotkań siatkarek BKS Stal, a później również działacz bialskiego klubu. Był honorowym obywatelem Bielska-Białej.

Kulka znany był kibicom bialskiej siatkówki z wieloletniej roli spikera, albo raczej komentatora (jak sam prosił, by go nazywać) na meczach ligowych i pucharowych. Z klubem związany był od 1975 roku. Był wieloletnim członkiem zarządów klubu i członkiem sekcji siaktówki. Od 1995 roku przez kilka lat pełnił rolę przewodniczącego sekcji siatkówki bialskiej Stali. Był honorowym członkiem BKS Stal oraz odznaczonym Złotym Medalem Zasłużonego dla Klubu (odznaczenie wręczył podczas gali 90-lecia klubu prezes Czesław Świstak)

Jan Kulka był honorowym obywatelem miasta Bielsko-Biała. Ze sportem związany był czynnie 1948 do 2002 roku. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe w mieście i w regionie w takich dyscyplinach jak pływanie, piłka wodna, boks, narciarstwo, piłka nożna i siatkówka. Prywatnie prowadził rodzinny zakład optyczny tuż przy placu Żwirki i Wigury. Zakład istniał od lat 20-tych XX wieku.

red

Artykuł wyświetlono 755 razy
Kategoria: Piłka nożna - III i IV liga


Polecamy także:
2016-07-25
Pokieruje grą siatkarzy
BBTS pozyskał nowego rozgrywającego, który poprowadzi grę bielszczan w przyszłym sezonie. 30-letni Dmitry Storozhilov, to doświadczony ukraiński siatkarz.
więcej
2016-07-25
Mistrzostwo Europy Mai
Maja Chwalińska w parze z Igą Świątek sięgnęła po tytuł mistrzyni Europy do lat 16 w grze podwójnej podczas zawodów rozgrywanych w Moskwie.
więcej
2016-07-25
Lech na początek PP
Lech Poznań będzie pierwszym rywalem Podbeskidzia w ramach rozgrywek o Puchar Polskie. Do spotkania dojdzie 10 sierpnia na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic