Zmarł Jan Kulka


2014-01-27, 20:30  |  komentarzy (0)

W niedzielę w wieku 90 lat zmarł Jan Kulka, wieloletni komentator spotkań siatkarek BKS Stal, a później również działacz bialskiego klubu. Był honorowym obywatelem Bielska-Białej.

Kulka znany był kibicom bialskiej siatkówki z wieloletniej roli spikera, albo raczej komentatora (jak sam prosił, by go nazywać) na meczach ligowych i pucharowych. Z klubem związany był od 1975 roku. Był wieloletnim członkiem zarządów klubu i członkiem sekcji siaktówki. Od 1995 roku przez kilka lat pełnił rolę przewodniczącego sekcji siatkówki bialskiej Stali. Był honorowym członkiem BKS Stal oraz odznaczonym Złotym Medalem Zasłużonego dla Klubu (odznaczenie wręczył podczas gali 90-lecia klubu prezes Czesław Świstak)

Jan Kulka był honorowym obywatelem miasta Bielsko-Biała. Ze sportem związany był czynnie 1948 do 2002 roku. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe w mieście i w regionie w takich dyscyplinach jak pływanie, piłka wodna, boks, narciarstwo, piłka nożna i siatkówka. Prywatnie prowadził rodzinny zakład optyczny tuż przy placu Żwirki i Wigury. Zakład istniał od lat 20-tych XX wieku.

red

Artykuł wyświetlono 650 razy
Kategoria: Piłka nożna - III i IV liga


Polecamy także:
2015-11-27
Sztab medyczny do wymiany
Robert Podoliński ma dość ciągłych kontuzji piłkarzy Podbeskidzia. Sztab medyczny ma przygotować raport dotyczący kontuzji na przestrzeni ostatnich sezonów.
więcej
2015-11-27
Sportowe Mikołajki
Współpraca trzech drużyn: siatkarskich BKS Aluprof i BBTS oraz piłkarskiej TS Podbeskidzie, to rzecz której jeszcze w Bielsku-Białej nie było! Oglądaj trzy mecze na jednym bilecie.
więcej
2015-11-26
Demjan nadal z opaską
Pod nieobecność kontuzjowanego Marka Sokołowskiego w ostatnim spotkaniu na murawę drużynę wyprowadził Robert Demjan. Sytuacja powtórzy się tez w meczu z Legią Warszawa.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic