Zmarł Jan Kulka


2014-01-27, 20:30  |  komentarzy (0)

W niedzielę w wieku 90 lat zmarł Jan Kulka, wieloletni komentator spotkań siatkarek BKS Stal, a później również działacz bialskiego klubu. Był honorowym obywatelem Bielska-Białej.

Kulka znany był kibicom bialskiej siatkówki z wieloletniej roli spikera, albo raczej komentatora (jak sam prosił, by go nazywać) na meczach ligowych i pucharowych. Z klubem związany był od 1975 roku. Był wieloletnim członkiem zarządów klubu i członkiem sekcji siaktówki. Od 1995 roku przez kilka lat pełnił rolę przewodniczącego sekcji siatkówki bialskiej Stali. Był honorowym członkiem BKS Stal oraz odznaczonym Złotym Medalem Zasłużonego dla Klubu (odznaczenie wręczył podczas gali 90-lecia klubu prezes Czesław Świstak)

Jan Kulka był honorowym obywatelem miasta Bielsko-Biała. Ze sportem związany był czynnie 1948 do 2002 roku. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe w mieście i w regionie w takich dyscyplinach jak pływanie, piłka wodna, boks, narciarstwo, piłka nożna i siatkówka. Prywatnie prowadził rodzinny zakład optyczny tuż przy placu Żwirki i Wigury. Zakład istniał od lat 20-tych XX wieku.

red

Artykuł wyświetlono 507 razy
Kategoria: Piłka nożna - III i IV liga


Polecamy także:
2015-01-31
BBTS pokazał serducho
To był prawdziwy dreszczowiec w hali pod Dębowcem. Bielscy siatkarze grali w kratkę, ale w końcu nie można im było odmówić woli walki. W przegranym polu został AZS Częstochowa.
więcej
2015-01-31
Niesamowity gol Kołodzieja
Do bramki było co najmniej 35 metrów, ale Dariusz Kołodziej postanowił strzelać. Pomocnik bielskiego zespołu zdobył przepiękną bramkę, a po zmianie stron trafił Piotra Malinowski.
więcej
2015-01-31
Testowani bracia dają radę
To już trzecie z rzędu spotkanie kontrolne bielszczan zakończone "hokejowym” wynikiem. Pierwsza kwarta nie zapowiadała tak skutecznej końcówki w wykonaniu piłkarzy Wojciecha Gumoli.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic