Zmarł Jan Kulka


2014-01-27, 20:30  |  komentarzy (0)

W niedzielę w wieku 90 lat zmarł Jan Kulka, wieloletni komentator spotkań siatkarek BKS Stal, a później również działacz bialskiego klubu. Był honorowym obywatelem Bielska-Białej.

Kulka znany był kibicom bialskiej siatkówki z wieloletniej roli spikera, albo raczej komentatora (jak sam prosił, by go nazywać) na meczach ligowych i pucharowych. Z klubem związany był od 1975 roku. Był wieloletnim członkiem zarządów klubu i członkiem sekcji siaktówki. Od 1995 roku przez kilka lat pełnił rolę przewodniczącego sekcji siatkówki bialskiej Stali. Był honorowym członkiem BKS Stal oraz odznaczonym Złotym Medalem Zasłużonego dla Klubu (odznaczenie wręczył podczas gali 90-lecia klubu prezes Czesław Świstak)

Jan Kulka był honorowym obywatelem miasta Bielsko-Biała. Ze sportem związany był czynnie 1948 do 2002 roku. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe w mieście i w regionie w takich dyscyplinach jak pływanie, piłka wodna, boks, narciarstwo, piłka nożna i siatkówka. Prywatnie prowadził rodzinny zakład optyczny tuż przy placu Żwirki i Wigury. Zakład istniał od lat 20-tych XX wieku.

red

Artykuł wyświetlono 560 razy
Kategoria: Piłka nożna - III i IV liga


Polecamy także:
2015-05-28
TSP potrzebuje bramkarzy
Były trener bramkarzy w Podbeskidziu nie ma wątpliwości. - "Górale" muszą poszukać bramkarza albo dwóch - mówi Mirosław Dreszer, który zna obu obecnych golkiperów.
więcej
2015-05-28
Patejuk i "Malina" pomogą?
Jest cień szansy, że jeszcze w tym roku na murawie pojawią się Sylwester Patejuk i Piotr Malinowski. Obaj od dłuższego czasu zmagają się z urazami kolana.
więcej
2015-05-28
Argentynka w Bielsku-Białej
Dziś kontrakt z BKS Aluprof podpisala Yael Castiglione. Wcześniej klub poinformował o podpisaniu umowy z Aleksandrą Pasznik wystepującą na pozycji rozgrywającej.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Zespoły sportowe
Felietony »
"Ta decyzja, to błąd klubu"
Dziennikarze mocno krytykują pozbycie się Leszka Ojrzyńskiego. Środowisko w sposób jednoznaczny ocenia decyzję klubu. Zdaniem wielu, to poważny błąd władz Podbeskidzia. więcej
Trener wie co robi
Upolitycznione nagrody
Czuję zażenowanie
Rozwaliliście boisko moje
Cyrk objazdowy w Żywcu
Informacje
Reklama
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic