Zmarł Jan Kulka


2014-01-27, 20:30  |  komentarzy (0)

W niedzielę w wieku 90 lat zmarł Jan Kulka, wieloletni komentator spotkań siatkarek BKS Stal, a później również działacz bialskiego klubu. Był honorowym obywatelem Bielska-Białej.

Kulka znany był kibicom bialskiej siatkówki z wieloletniej roli spikera, albo raczej komentatora (jak sam prosił, by go nazywać) na meczach ligowych i pucharowych. Z klubem związany był od 1975 roku. Był wieloletnim członkiem zarządów klubu i członkiem sekcji siaktówki. Od 1995 roku przez kilka lat pełnił rolę przewodniczącego sekcji siatkówki bialskiej Stali. Był honorowym członkiem BKS Stal oraz odznaczonym Złotym Medalem Zasłużonego dla Klubu (odznaczenie wręczył podczas gali 90-lecia klubu prezes Czesław Świstak)

Jan Kulka był honorowym obywatelem miasta Bielsko-Biała. Ze sportem związany był czynnie 1948 do 2002 roku. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe w mieście i w regionie w takich dyscyplinach jak pływanie, piłka wodna, boks, narciarstwo, piłka nożna i siatkówka. Prywatnie prowadził rodzinny zakład optyczny tuż przy placu Żwirki i Wigury. Zakład istniał od lat 20-tych XX wieku.

red

Artykuł wyświetlono 358 razy
Kategoria: Piłka nożna - III i IV liga


Polecamy także:
2014-07-24
Mrózek musi mieć zastępstwo
- Zawodnicy, którzy w sobotę zagrają mecz ligowy z rezerwami Górnika Zabrze, mają już więcej luzu - mówi o ostatnich dniach przygotowań trener Dariusz Mrózek z Podbeskidzia II.
więcej
2014-07-24
Kozioł wraca na stare śmieci
Do kadry czechowickiej drużyny dołączył kolejny zawodnik, który swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w ówczesnej Walcowni. Od nowego sezonu w barwach MRKS grał będzie Tomasz Kozioł.
więcej
2014-07-24
Sponsor pomoże z Korzymem
Wciąż nie jest jasna przyszłość Macieja Korzyma. 26-letni napastnik ma jeszcze dwuletni kontakt w Kielcach, ale niemal na pewno go nie wypełni. Z zawodnikiem rozmawia Podbeskidzie.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic