Zmarł Jan Kulka


2014-01-27, 20:30  |  komentarzy (0)

W niedzielę w wieku 90 lat zmarł Jan Kulka, wieloletni komentator spotkań siatkarek BKS Stal, a później również działacz bialskiego klubu. Był honorowym obywatelem Bielska-Białej.

Kulka znany był kibicom bialskiej siatkówki z wieloletniej roli spikera, albo raczej komentatora (jak sam prosił, by go nazywać) na meczach ligowych i pucharowych. Z klubem związany był od 1975 roku. Był wieloletnim członkiem zarządów klubu i członkiem sekcji siaktówki. Od 1995 roku przez kilka lat pełnił rolę przewodniczącego sekcji siatkówki bialskiej Stali. Był honorowym członkiem BKS Stal oraz odznaczonym Złotym Medalem Zasłużonego dla Klubu (odznaczenie wręczył podczas gali 90-lecia klubu prezes Czesław Świstak)

Jan Kulka był honorowym obywatelem miasta Bielsko-Biała. Ze sportem związany był czynnie 1948 do 2002 roku. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe w mieście i w regionie w takich dyscyplinach jak pływanie, piłka wodna, boks, narciarstwo, piłka nożna i siatkówka. Prywatnie prowadził rodzinny zakład optyczny tuż przy placu Żwirki i Wigury. Zakład istniał od lat 20-tych XX wieku.

red

Artykuł wyświetlono 387 razy
Kategoria: Piłka nożna - III i IV liga


Polecamy także:
2014-09-15
To już klątwa Ojrzyńskiego?
Leszek Ojrzyński w dalszym ciągu nie potrafi wygrać w Kielcach. Podbeskidzie po raz trzeci pod jego wodzą przegrało na wyjeździe z Koroną. To pierwsza wygrana gospodarzy w tym sezonie.
więcej
2014-09-15
Tenisistki najlepsze w Polsce
W dniach 12-14 wrześniach na kortach przy ulicy Ceramicznej w Bielsku-Białej rozgrywane były Drużynowe Mistrzostwa Polski (U14). W finale wystąpiły młodziczki miejscowego klubu.
więcej
2014-09-15
BKS wygrywa w Bobolicach
Trzeci mecz w Bobolicach i trzecie zwycięstwo zanotował w niedzielę BKS Aluprof. Zespół trenera Leszka Rusa pokonał na koniec turnieju w czterech setach Naftę Piła i wygrał zmagania.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic