Zmarł Jan Kulka


2014-01-27, 20:30  |  komentarzy (0)

W niedzielę w wieku 90 lat zmarł Jan Kulka, wieloletni komentator spotkań siatkarek BKS Stal, a później również działacz bialskiego klubu. Był honorowym obywatelem Bielska-Białej.

Kulka znany był kibicom bialskiej siatkówki z wieloletniej roli spikera, albo raczej komentatora (jak sam prosił, by go nazywać) na meczach ligowych i pucharowych. Z klubem związany był od 1975 roku. Był wieloletnim członkiem zarządów klubu i członkiem sekcji siaktówki. Od 1995 roku przez kilka lat pełnił rolę przewodniczącego sekcji siatkówki bialskiej Stali. Był honorowym członkiem BKS Stal oraz odznaczonym Złotym Medalem Zasłużonego dla Klubu (odznaczenie wręczył podczas gali 90-lecia klubu prezes Czesław Świstak)

Jan Kulka był honorowym obywatelem miasta Bielsko-Biała. Ze sportem związany był czynnie 1948 do 2002 roku. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe w mieście i w regionie w takich dyscyplinach jak pływanie, piłka wodna, boks, narciarstwo, piłka nożna i siatkówka. Prywatnie prowadził rodzinny zakład optyczny tuż przy placu Żwirki i Wigury. Zakład istniał od lat 20-tych XX wieku.

red

Artykuł wyświetlono 673 razy
Kategoria: Piłka nożna - III i IV liga


Polecamy także:
2016-02-06
Do poprawy tylko obrona
Ostatni sparing przed startem rudny wiosennej rozegrali dziś piłkarze Podbeskidzia. Rywalem bielskiej drużyny na Stadionie Miejskim był zespół Korony Kielce.
więcej
2016-02-05
Szczęsny już strzela
Damian Szczęsny i Krysztof Chrapek związali się półtorarocznymi umowami z BKS Stal. Pierwszy już strzela gole dla trzecioligowca w meczu z Drzewiarzem Jasienica.
więcej
2016-02-04
Sparing otwarty dla kibiców
W sobotę, 6 lutego tydzień przed spotkaniem z Lechią Gdańsk w ekstraklasie, Podbeskidzie zagra na własnym stadionie mecz kontrolny z Koroną Kielce. Wstęp dla kibiców będzie wolny.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic