Zmarł Jan Kulka


2014-01-27, 20:30  |  komentarzy (0)

W niedzielę w wieku 90 lat zmarł Jan Kulka, wieloletni komentator spotkań siatkarek BKS Stal, a później również działacz bialskiego klubu. Był honorowym obywatelem Bielska-Białej.

Kulka znany był kibicom bialskiej siatkówki z wieloletniej roli spikera, albo raczej komentatora (jak sam prosił, by go nazywać) na meczach ligowych i pucharowych. Z klubem związany był od 1975 roku. Był wieloletnim członkiem zarządów klubu i członkiem sekcji siaktówki. Od 1995 roku przez kilka lat pełnił rolę przewodniczącego sekcji siatkówki bialskiej Stali. Był honorowym członkiem BKS Stal oraz odznaczonym Złotym Medalem Zasłużonego dla Klubu (odznaczenie wręczył podczas gali 90-lecia klubu prezes Czesław Świstak)

Jan Kulka był honorowym obywatelem miasta Bielsko-Biała. Ze sportem związany był czynnie 1948 do 2002 roku. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe w mieście i w regionie w takich dyscyplinach jak pływanie, piłka wodna, boks, narciarstwo, piłka nożna i siatkówka. Prywatnie prowadził rodzinny zakład optyczny tuż przy placu Żwirki i Wigury. Zakład istniał od lat 20-tych XX wieku.

red

Artykuł wyświetlono 360 razy
Kategoria: Piłka nożna - III i IV liga


Polecamy także:
2014-08-01
Muszą liczyć się z sankcjami
W zeszłym tygodniu Komisja Dyscyplinarna przy PZPN wszczęła postępowanie wobec Podbeskidzia. Klub wciąż nie wykonał wyroku piłkarskiego sądu polubownego i może zostać ukarany.
więcej
2014-08-01
Bramkarz wzmocnił MRKS
24-letni Zbigniew Wójcikiewicz został nowym bramkarzem czechowickiego zespołu. Piłkarz ostatnie pół roku spędził w barwach Zapory Porąbki. MRKS wciąż sprawdza napastnika.
więcej
2014-07-31
Klub milczy, zbierze się rada
Klub nie wydał komunikatu w sprawie rezygnacji prezesa Wojciecha Boreckiego. Milczy również rzecznik prasowy Podbeskidzia. W piątek zbierze się rada nadzorcza spółki.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic