Zmarł Jan Kulka


2014-01-27, 20:30  |  komentarzy (0)

W niedzielę w wieku 90 lat zmarł Jan Kulka, wieloletni komentator spotkań siatkarek BKS Stal, a później również działacz bialskiego klubu. Był honorowym obywatelem Bielska-Białej.

Kulka znany był kibicom bialskiej siatkówki z wieloletniej roli spikera, albo raczej komentatora (jak sam prosił, by go nazywać) na meczach ligowych i pucharowych. Z klubem związany był od 1975 roku. Był wieloletnim członkiem zarządów klubu i członkiem sekcji siaktówki. Od 1995 roku przez kilka lat pełnił rolę przewodniczącego sekcji siatkówki bialskiej Stali. Był honorowym członkiem BKS Stal oraz odznaczonym Złotym Medalem Zasłużonego dla Klubu (odznaczenie wręczył podczas gali 90-lecia klubu prezes Czesław Świstak)

Jan Kulka był honorowym obywatelem miasta Bielsko-Biała. Ze sportem związany był czynnie 1948 do 2002 roku. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe w mieście i w regionie w takich dyscyplinach jak pływanie, piłka wodna, boks, narciarstwo, piłka nożna i siatkówka. Prywatnie prowadził rodzinny zakład optyczny tuż przy placu Żwirki i Wigury. Zakład istniał od lat 20-tych XX wieku.

red

Artykuł wyświetlono 636 razy
Kategoria: Piłka nożna - III i IV liga


Polecamy także:
2015-10-09
Chmiel wróci w przyszłym roku
Do końca rundy jesiennej potrwa rehabilitacja operowanego barku Damiana Chmiela. Zawodnik będzie gotowy do gry dopiero na początku roku.
więcej
2015-10-08
Siatkarki pokażą się kibicom
Podobnie jak rok temu BKS Aluprof zaprezentuje swoją drużynę w Centrum Handlowym Gemini Park. Wydarzenie poprowadzi prezenterka z muzycznej stacji ESKA TV - Ola Kot.
więcej
2015-10-07
Z patentem na Stal
Ryszard Kłusek i prowadzony przez niego LKS Czaniec ma patent na bialską Stal. Ale goście grający w dziewiątkę długo stawiali opór w walce o finału okręgowego Pucharu Polski.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic