Zmarł Jan Kulka


2014-01-27, 20:30  |  komentarzy (0)

W niedzielę w wieku 90 lat zmarł Jan Kulka, wieloletni komentator spotkań siatkarek BKS Stal, a później również działacz bialskiego klubu. Był honorowym obywatelem Bielska-Białej.

Kulka znany był kibicom bialskiej siatkówki z wieloletniej roli spikera, albo raczej komentatora (jak sam prosił, by go nazywać) na meczach ligowych i pucharowych. Z klubem związany był od 1975 roku. Był wieloletnim członkiem zarządów klubu i członkiem sekcji siaktówki. Od 1995 roku przez kilka lat pełnił rolę przewodniczącego sekcji siatkówki bialskiej Stali. Był honorowym członkiem BKS Stal oraz odznaczonym Złotym Medalem Zasłużonego dla Klubu (odznaczenie wręczył podczas gali 90-lecia klubu prezes Czesław Świstak)

Jan Kulka był honorowym obywatelem miasta Bielsko-Biała. Ze sportem związany był czynnie 1948 do 2002 roku. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe w mieście i w regionie w takich dyscyplinach jak pływanie, piłka wodna, boks, narciarstwo, piłka nożna i siatkówka. Prywatnie prowadził rodzinny zakład optyczny tuż przy placu Żwirki i Wigury. Zakład istniał od lat 20-tych XX wieku.

red

Artykuł wyświetlono 436 razy
Kategoria: Piłka nożna - III i IV liga


Polecamy także:
2014-12-19
Świetna szansa na prezent
Już w najbliższą sobotę siatkarze BBTS ATH rozegrają ostatnie spotkanie w bieżącym roku. Jutro w hali pod Dębowcem rywalem bielszczan będzie zespół Indykpolu AZS Olsztyn.
więcej
2014-12-19
Ojrzyński powiększy kolonię?
Czterech byłych zawodników Korony Kielce w Podbeskidziu Bielsko-Biała? Jeszcze nie, ale wkrótce taki scenariusz może się spełnić. Obrońca kielczan znalazł się na celowniku Górali.
więcej
2014-12-19
"Górale" wrócą do Dankowic
W styczniu Podbeskidzie ma podpisać umowę o trzyletnią dzierżawę na wyłączność dwóch boisk w Dankowicach. Bielscy piłkarze wreszcie będą mieli gdzie trenować.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic