Zmarł Jan Kulka


2014-01-27, 20:30  |  komentarzy (0)

W niedzielę w wieku 90 lat zmarł Jan Kulka, wieloletni komentator spotkań siatkarek BKS Stal, a później również działacz bialskiego klubu. Był honorowym obywatelem Bielska-Białej.

Kulka znany był kibicom bialskiej siatkówki z wieloletniej roli spikera, albo raczej komentatora (jak sam prosił, by go nazywać) na meczach ligowych i pucharowych. Z klubem związany był od 1975 roku. Był wieloletnim członkiem zarządów klubu i członkiem sekcji siaktówki. Od 1995 roku przez kilka lat pełnił rolę przewodniczącego sekcji siatkówki bialskiej Stali. Był honorowym członkiem BKS Stal oraz odznaczonym Złotym Medalem Zasłużonego dla Klubu (odznaczenie wręczył podczas gali 90-lecia klubu prezes Czesław Świstak)

Jan Kulka był honorowym obywatelem miasta Bielsko-Biała. Ze sportem związany był czynnie 1948 do 2002 roku. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe w mieście i w regionie w takich dyscyplinach jak pływanie, piłka wodna, boks, narciarstwo, piłka nożna i siatkówka. Prywatnie prowadził rodzinny zakład optyczny tuż przy placu Żwirki i Wigury. Zakład istniał od lat 20-tych XX wieku.

red

Artykuł wyświetlono 819 razy
Kategoria: Piłka nożna - III i IV liga


Polecamy także:
2016-12-10
Nieudana wyprawa BKS
Nie udało się bielskim siatkarkom podążyć zwycięskim szlakiem. Po ostatniej wygranej tym razem BKS Profi Credit poniósł szybką porażkę w trzech partiach.
więcej
2016-12-10
Upragnione zwycięstwo
Długo bielscy kibice musieli czekać na kolejne zwycięstwo swojej drużyny. BBTS pokonał we własnej hali przedostatni zespół ligi i wyprzedził go w tabeli PlusLigi.
więcej
2016-12-10
Wygrana na koniec roku
Robert Demjan i Bartosz Jaroch zapewnili zwycięstwo Podbeskidzia nad Polonią Bytom. Gra kontrolna z II-ligowcem pozwoliła Janowi Kocianowi na przetestowanie części zawodników.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic