Zmarł Jan Kulka


2014-01-27, 20:30  |  komentarzy (0)

W niedzielę w wieku 90 lat zmarł Jan Kulka, wieloletni komentator spotkań siatkarek BKS Stal, a później również działacz bialskiego klubu. Był honorowym obywatelem Bielska-Białej.

Kulka znany był kibicom bialskiej siatkówki z wieloletniej roli spikera, albo raczej komentatora (jak sam prosił, by go nazywać) na meczach ligowych i pucharowych. Z klubem związany był od 1975 roku. Był wieloletnim członkiem zarządów klubu i członkiem sekcji siaktówki. Od 1995 roku przez kilka lat pełnił rolę przewodniczącego sekcji siatkówki bialskiej Stali. Był honorowym członkiem BKS Stal oraz odznaczonym Złotym Medalem Zasłużonego dla Klubu (odznaczenie wręczył podczas gali 90-lecia klubu prezes Czesław Świstak)

Jan Kulka był honorowym obywatelem miasta Bielsko-Biała. Ze sportem związany był czynnie 1948 do 2002 roku. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe w mieście i w regionie w takich dyscyplinach jak pływanie, piłka wodna, boks, narciarstwo, piłka nożna i siatkówka. Prywatnie prowadził rodzinny zakład optyczny tuż przy placu Żwirki i Wigury. Zakład istniał od lat 20-tych XX wieku.

red

Artykuł wyświetlono 545 razy
Kategoria: Piłka nożna - III i IV liga


Polecamy także:
2015-03-28
Zadecydowała końcówka
Dwa gole w ostatnich minutach spotkania przesądziły o zwycięstwie lidera nad Drzewiarzem Jasienica. Po tym spotkaniu strata do LKS-u Bełk wynosi już dziesięć punktów.
więcej
2015-03-28
Gladus daje wygraną
Gol zdobyty w samej końcówce przez Przemysława Gladusa dał rezerwom Podbeskidzia cenne zwycięstwo na trudnym terenie w Częstochowie. Wcześniej do siatki trafił Wojciech Trochim.
więcej
2015-03-28
Dancik skuteczny w ataku
Nie udało się zrewanżować Polonii Łaziska Górne za porażkę z rundy jesiennej. BKS Stal tylko zremisował przed własną publicznością, a punkt uratował strzałem głową Juraj Dancik.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic