Zmarł Jan Kulka


2014-01-27, 20:30  |  komentarzy (0)

W niedzielę w wieku 90 lat zmarł Jan Kulka, wieloletni komentator spotkań siatkarek BKS Stal, a później również działacz bialskiego klubu. Był honorowym obywatelem Bielska-Białej.

Kulka znany był kibicom bialskiej siatkówki z wieloletniej roli spikera, albo raczej komentatora (jak sam prosił, by go nazywać) na meczach ligowych i pucharowych. Z klubem związany był od 1975 roku. Był wieloletnim członkiem zarządów klubu i członkiem sekcji siaktówki. Od 1995 roku przez kilka lat pełnił rolę przewodniczącego sekcji siatkówki bialskiej Stali. Był honorowym członkiem BKS Stal oraz odznaczonym Złotym Medalem Zasłużonego dla Klubu (odznaczenie wręczył podczas gali 90-lecia klubu prezes Czesław Świstak)

Jan Kulka był honorowym obywatelem miasta Bielsko-Biała. Ze sportem związany był czynnie 1948 do 2002 roku. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe w mieście i w regionie w takich dyscyplinach jak pływanie, piłka wodna, boks, narciarstwo, piłka nożna i siatkówka. Prywatnie prowadził rodzinny zakład optyczny tuż przy placu Żwirki i Wigury. Zakład istniał od lat 20-tych XX wieku.

red

Artykuł wyświetlono 799 razy
Kategoria: Piłka nożna - III i IV liga


Polecamy także:
2016-10-22
0:3 z beniaminkiem...
Trzysetową porażkę przed własną publicznością ponieśli siatkarze BBTS. Bielski zespół musiał uznać wyższość GKS-u Katowice prowadzonego przez Piotra Gruszkę.
więcej
2016-10-22
Z Górnikiem w Polsacie
Rozgrywane w ramach 16. kolejki spotkanie pomiędzy Podbeskidziem a Górnikiem Zabrze transmitowane będzie przez stację Polsat Sport. Do starcia dojdzie 6 listopada.
więcej
2016-10-20
Oddaj krew i odbierz bilet
Z okazji siódmej edycji akcji "oddaj krew, idź na mecz" siedem pierwszych osób, które zarejestrują się jako krwiodawcy otrzymają piłki z podpisami całej drużyny Podbeskidzia.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic