Zmarł Jan Kulka


2014-01-27, 20:30  |  komentarzy (0)

W niedzielę w wieku 90 lat zmarł Jan Kulka, wieloletni komentator spotkań siatkarek BKS Stal, a później również działacz bialskiego klubu. Był honorowym obywatelem Bielska-Białej.

Kulka znany był kibicom bialskiej siatkówki z wieloletniej roli spikera, albo raczej komentatora (jak sam prosił, by go nazywać) na meczach ligowych i pucharowych. Z klubem związany był od 1975 roku. Był wieloletnim członkiem zarządów klubu i członkiem sekcji siaktówki. Od 1995 roku przez kilka lat pełnił rolę przewodniczącego sekcji siatkówki bialskiej Stali. Był honorowym członkiem BKS Stal oraz odznaczonym Złotym Medalem Zasłużonego dla Klubu (odznaczenie wręczył podczas gali 90-lecia klubu prezes Czesław Świstak)

Jan Kulka był honorowym obywatelem miasta Bielsko-Biała. Ze sportem związany był czynnie 1948 do 2002 roku. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe w mieście i w regionie w takich dyscyplinach jak pływanie, piłka wodna, boks, narciarstwo, piłka nożna i siatkówka. Prywatnie prowadził rodzinny zakład optyczny tuż przy placu Żwirki i Wigury. Zakład istniał od lat 20-tych XX wieku.

red

Artykuł wyświetlono 402 razy
Kategoria: Piłka nożna - III i IV liga


Polecamy także:
2014-10-21
Politechnika złożyła protest
Sporo ponad dwie godziny trwał mecz BBTS-u z Politechniką Warszawa. Spotkanie obfitowało w kontrowersyjne sytuacje. Po meczu trener gości zapowiadał złożenie oficjalnego protestu.
więcej
2014-10-21
Myślą, jak zapełnić stadion
W przyszłym roku oddany do użytku zostanie przebudowany Stadion Miejski w Bielsku-Białej, który pomieści 15 tys. widzów. - Nie jest to liczba nierealna - przyznaje Wojciech Borecki.
więcej
2014-10-21
Razili nieskutecznością
Pechową porażką zakończyła się wyprawa Rekordu do Czarnowąsów. Bielszczanie dwukrotnie popełnili ten sam błąd przy stałym fragmencie gry, a ponadto razili nieskutecznością.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic