Zmarł Jan Kulka


2014-01-27, 20:30  |  komentarzy (0)

W niedzielę w wieku 90 lat zmarł Jan Kulka, wieloletni komentator spotkań siatkarek BKS Stal, a później również działacz bialskiego klubu. Był honorowym obywatelem Bielska-Białej.

Kulka znany był kibicom bialskiej siatkówki z wieloletniej roli spikera, albo raczej komentatora (jak sam prosił, by go nazywać) na meczach ligowych i pucharowych. Z klubem związany był od 1975 roku. Był wieloletnim członkiem zarządów klubu i członkiem sekcji siaktówki. Od 1995 roku przez kilka lat pełnił rolę przewodniczącego sekcji siatkówki bialskiej Stali. Był honorowym członkiem BKS Stal oraz odznaczonym Złotym Medalem Zasłużonego dla Klubu (odznaczenie wręczył podczas gali 90-lecia klubu prezes Czesław Świstak)

Jan Kulka był honorowym obywatelem miasta Bielsko-Biała. Ze sportem związany był czynnie 1948 do 2002 roku. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe w mieście i w regionie w takich dyscyplinach jak pływanie, piłka wodna, boks, narciarstwo, piłka nożna i siatkówka. Prywatnie prowadził rodzinny zakład optyczny tuż przy placu Żwirki i Wigury. Zakład istniał od lat 20-tych XX wieku.

red

Artykuł wyświetlono 393 razy
Kategoria: Piłka nożna - III i IV liga


Polecamy także:
2014-10-01
Rekord nie jest bez szans
Późnym popołudniem pierwszy trening na Łotwie przeprowadzili futsalowi mistrzowie Polski, którzy w czwartek zmierzą się z gruzińską Iberią Tbilisi. Nastroje w bielski zespole są pozytywne.
więcej
2014-10-01
Zdobądź bilety na Górnik!
Podbeskidzie kolejny raz wspiera schronisko i apeluje do swoich kibiców o przynoszenie rzeczy dla bezdomnych zwierząt. 4 października obchodzony będzie Światowy Dzień Zwierząt.
więcej
2014-10-01
Boisko trzeba przesunąć
Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej prezydent miasta Jacek Krywult wyjaśniał przyczyny opóźnienia budowy Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej. Podano termin zakończenia prac.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic