Zmarł Jan Kulka


2014-01-27, 20:30  |  komentarzy (0)

W niedzielę w wieku 90 lat zmarł Jan Kulka, wieloletni komentator spotkań siatkarek BKS Stal, a później również działacz bialskiego klubu. Był honorowym obywatelem Bielska-Białej.

Kulka znany był kibicom bialskiej siatkówki z wieloletniej roli spikera, albo raczej komentatora (jak sam prosił, by go nazywać) na meczach ligowych i pucharowych. Z klubem związany był od 1975 roku. Był wieloletnim członkiem zarządów klubu i członkiem sekcji siaktówki. Od 1995 roku przez kilka lat pełnił rolę przewodniczącego sekcji siatkówki bialskiej Stali. Był honorowym członkiem BKS Stal oraz odznaczonym Złotym Medalem Zasłużonego dla Klubu (odznaczenie wręczył podczas gali 90-lecia klubu prezes Czesław Świstak)

Jan Kulka był honorowym obywatelem miasta Bielsko-Biała. Ze sportem związany był czynnie 1948 do 2002 roku. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe w mieście i w regionie w takich dyscyplinach jak pływanie, piłka wodna, boks, narciarstwo, piłka nożna i siatkówka. Prywatnie prowadził rodzinny zakład optyczny tuż przy placu Żwirki i Wigury. Zakład istniał od lat 20-tych XX wieku.

red

Artykuł wyświetlono 787 razy
Kategoria: Piłka nożna - III i IV liga


Polecamy także:
2016-09-28
Serb na przyjęcie w BBTS
Kapitan aktualnego wicemistrza Serbii, Vojvodiny Novi Sad, Milos Vemić będzie reprezentował barwy BBTS w przyszłym sezonie. Serbski przyjmujący ma 29 lat i mierzy 202 cm wzrostu.
więcej
2016-09-28
Miesiąc bez Barana
Kilka tygodni pauzować będzie musiał Martin Baran, który doznał skręcenia stawu skokowego w meczu z Wisłą Puławy. W tym sezonie słowacki obrońca rozegrał pięć spotkań.
więcej
2016-09-26
Strzelecka niemoc
Na własne życzenie tylko punkt z boiska outisdera czwartoligowych rozgrywek wywieźli zawodnicy Drzewiarza Jasienica. To był popis nieskuteczności zespołu Wojciecha Jarosza.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic