Zmarł Jan Kulka


2014-01-27, 20:30  |  komentarzy (0)

W niedzielę w wieku 90 lat zmarł Jan Kulka, wieloletni komentator spotkań siatkarek BKS Stal, a później również działacz bialskiego klubu. Był honorowym obywatelem Bielska-Białej.

Kulka znany był kibicom bialskiej siatkówki z wieloletniej roli spikera, albo raczej komentatora (jak sam prosił, by go nazywać) na meczach ligowych i pucharowych. Z klubem związany był od 1975 roku. Był wieloletnim członkiem zarządów klubu i członkiem sekcji siaktówki. Od 1995 roku przez kilka lat pełnił rolę przewodniczącego sekcji siatkówki bialskiej Stali. Był honorowym członkiem BKS Stal oraz odznaczonym Złotym Medalem Zasłużonego dla Klubu (odznaczenie wręczył podczas gali 90-lecia klubu prezes Czesław Świstak)

Jan Kulka był honorowym obywatelem miasta Bielsko-Biała. Ze sportem związany był czynnie 1948 do 2002 roku. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe w mieście i w regionie w takich dyscyplinach jak pływanie, piłka wodna, boks, narciarstwo, piłka nożna i siatkówka. Prywatnie prowadził rodzinny zakład optyczny tuż przy placu Żwirki i Wigury. Zakład istniał od lat 20-tych XX wieku.

red

Artykuł wyświetlono 374 razy
Kategoria: Piłka nożna - III i IV liga


Polecamy także:
2014-08-30
Muszą pokazać serce do gry
- Leszek nadał drużynie rys swojej filozofii gry. Oni wychodzą na murawę by wygrać dla kibiców - mówi Andrzej Krzyształowicz, który nie przekreśla Podbeskidzia w starciu z Legią Warszawa.
więcej
2014-08-30
Spacerowali na Szyndzielni
Piątek był w bielskim zespole dniem bez futsalu. Mistrz Polski wyjechał kolejką linową na Szyndzielnię, a dopiero wieczorem rozpoczął analizę gry Finów, z którymi zagra o awans i prestiż.
więcej
2014-08-30
Stano alternatywą na środek
Pavol Stano znacząco wzmocni rywalizację na środku defensywy w Podbeskidziu. Niewykluczone, że do Dolcanu Ząbki powróci Rafał Grzelak. Stoper nie potrafił przebić się do składu.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic