Zmarł Jan Kulka


2014-01-27, 20:30  |  komentarzy (0)

W niedzielę w wieku 90 lat zmarł Jan Kulka, wieloletni komentator spotkań siatkarek BKS Stal, a później również działacz bialskiego klubu. Był honorowym obywatelem Bielska-Białej.

Kulka znany był kibicom bialskiej siatkówki z wieloletniej roli spikera, albo raczej komentatora (jak sam prosił, by go nazywać) na meczach ligowych i pucharowych. Z klubem związany był od 1975 roku. Był wieloletnim członkiem zarządów klubu i członkiem sekcji siaktówki. Od 1995 roku przez kilka lat pełnił rolę przewodniczącego sekcji siatkówki bialskiej Stali. Był honorowym członkiem BKS Stal oraz odznaczonym Złotym Medalem Zasłużonego dla Klubu (odznaczenie wręczył podczas gali 90-lecia klubu prezes Czesław Świstak)

Jan Kulka był honorowym obywatelem miasta Bielsko-Biała. Ze sportem związany był czynnie 1948 do 2002 roku. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe w mieście i w regionie w takich dyscyplinach jak pływanie, piłka wodna, boks, narciarstwo, piłka nożna i siatkówka. Prywatnie prowadził rodzinny zakład optyczny tuż przy placu Żwirki i Wigury. Zakład istniał od lat 20-tych XX wieku.

red

Artykuł wyświetlono 556 razy
Kategoria: Piłka nożna - III i IV liga


Polecamy także:
2015-05-06
Furlepa asystentem w TSP
Jan Furlepa został nowym asystentem Dariusza Kubickiego w Podbeskidziu. W ostatnim czasie 59-letni szkoleniowiec prowadził czwartoligową Iskrę Pszczyna.
więcej
2015-05-06
Łatwo wpaść w psychozę
- Gdyby tu przed sezonem przyszedł szejk, wykupił klub, 12 zawodników i stworzył świetne warunki, to rozumiałbym, że trzeba wymagać sukcesu. Ale tak nie było - mówi Leszek Ojrzyński.
więcej
2015-05-06
Squash dla studentów
W środy i soboty odbywać będą się zajęcia squasha dla studentów w bielskim klubie Modelarnia. Szczegółowe informacje o wydarzaniu na plakacie w rozwinięciu.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Zespoły sportowe
Felietony »
"Ta decyzja, to błąd klubu"
Dziennikarze mocno krytykują pozbycie się Leszka Ojrzyńskiego. Środowisko w sposób jednoznaczny ocenia decyzję klubu. Zdaniem wielu, to poważny błąd władz Podbeskidzia. więcej
Trener wie co robi
Upolitycznione nagrody
Czuję zażenowanie
Rozwaliliście boisko moje
Cyrk objazdowy w Żywcu
Informacje
Reklama
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic