Zmarł Jan Kulka


2014-01-27, 20:30  |  komentarzy (0)

W niedzielę w wieku 90 lat zmarł Jan Kulka, wieloletni komentator spotkań siatkarek BKS Stal, a później również działacz bialskiego klubu. Był honorowym obywatelem Bielska-Białej.

Kulka znany był kibicom bialskiej siatkówki z wieloletniej roli spikera, albo raczej komentatora (jak sam prosił, by go nazywać) na meczach ligowych i pucharowych. Z klubem związany był od 1975 roku. Był wieloletnim członkiem zarządów klubu i członkiem sekcji siaktówki. Od 1995 roku przez kilka lat pełnił rolę przewodniczącego sekcji siatkówki bialskiej Stali. Był honorowym członkiem BKS Stal oraz odznaczonym Złotym Medalem Zasłużonego dla Klubu (odznaczenie wręczył podczas gali 90-lecia klubu prezes Czesław Świstak)

Jan Kulka był honorowym obywatelem miasta Bielsko-Biała. Ze sportem związany był czynnie 1948 do 2002 roku. Komentował najważniejsze wydarzenia sportowe w mieście i w regionie w takich dyscyplinach jak pływanie, piłka wodna, boks, narciarstwo, piłka nożna i siatkówka. Prywatnie prowadził rodzinny zakład optyczny tuż przy placu Żwirki i Wigury. Zakład istniał od lat 20-tych XX wieku.

red

Artykuł wyświetlono 854 razy
Kategoria: Piłka nożna - III i IV liga


Polecamy także:
2017-01-20
Ciężko pracują na treningach
- Z dzisiejszego spotkania nie ma co wyciągać daleko idących wniosków. Każdy z nas inaczej odczuwa ciężkie treningi. Sparingi rządzą się własnymi prawami - mówi Rafał Leszczyński.
więcej
2017-01-20
Słowacy debiutują
Z debiutującymi w bielskich barwach Lubosem Kolarem i Peterem Sladkiem rozpoczęli sparing z FK Popraw zawodnicy Podbeskidzia. "Górale" przegrali drugi sparing.
więcej
2017-01-19
Wychowanek w Lechii
Daniel Mikołajewski podpisał dziś trzyletni kontrakt z Lechią Gdańsk. 17-letni pomocnik wiosnę ma spędzić na wypożyczeniu w zespole z zaplecza ekstraklasy.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic