Upolitycznione nagrody


2015-02-07, 08:00  |  komentarzy (17)

Mistrzostwo Polski i gra w europejskich pucharach mniej jest warta niż dziesiąte miejsce w lidze - to wnioski płynące z tegorocznego rozdania nagród bielskiego Urzędu Miejskiego.

Rekord w ostatnich latach zdominował rywalizację w kategorii drużyny roku w Bielsku-Białej. Za 2012 rok wyróżnienie w postaci Harnasia przyznawano "tylko" brązowym medalistom mistrzostw Polski, dwa lata temu bielszczanie wywalczyli "jedynie" Puchar i Superpuchar Polski. W ub. roku obchodzący 20-lecie istnienia klub z Cygańskiego Lasu sięgnął po tytuł najlepszej drużyny w kraju i awansował do europejskich pucharów. Przez trzy dni zapełniał pustawą zazywczaj halę pod Dębowcem i po heroicznym boju awansował do turnieju głównego UEFA Futsal Cup na Łotwie (zobacz: Horror pod Dębowcem!). Tam wstydu nie przyniósł, a przy odrobinie szczęścia mógł znaleźć się wśród szesnastu najlepszych zespołów w Europie.

 - To żaden sukces - zgodnie stwierdziła kapituła konkursu przyznająca wyróżnienia. Drużyną roku wybrano więc miejskie Podbeskidzie, które sezon 2013/2014 zakończyło na... dziesiątym miejscu w lidze. W trakcie podniosłej uroczystości tłumaczono, że w 2014 roku "Górale" byli czwartą drużyną w kraju. Tyle tylko, że to nieoficjalne zestawienie, wrażenie estetyczne. Przykro mi, być może szanowna kapituła jeszcze o tym nie wie, ale za to laurek wciąż nie przyznają. Symbolicznie należało wyróżnić Leszka Ojrzyńskiego i tylko jego. To człowiek, który swoją żmudną pracą i bolesną tułaczką po boiskach w regionie stawia sobie pomnik przy Rychlińskiego. W przypadku nagrody dla Ojrzyńskiego o kontrowersji nie może być mowy.

Nie mam wątpliwości, że pominięcie Rekordu, to efekt politycznych rozrachunków. Pstryczek dla Janusza Szymury za wybory samorządowe i poparcie największego krytyka władzy Jacka Krywulta. To dlatego Harnasie stają się żartobliwymi nagrodami.

Bartłomiej Kawalec

Artykuł wyświetlono 5170 razy
Polecamy także:
2017-10-21
Gole w końcówkach bolą
- Najbardziej boli, że po raz kolejny straciliśmy bramkę w końcówce spotkania. Już trochę punktów w końcówkach straciliśmy i to boli - mówi trener Adam Nocoń.
więcej
2017-10-21
Wygrana była blisko
"Górale" dwukrotnie wychodzili na prowadzenie i dwukrotnie je tracili. Odra Opole do remisu doprowadziła na cztery minuty przed końcem. To kolejne stracone punkty bielszczan.
więcej
2017-10-21
Chudik: Przepraszam kibiców
- Nie szukamy żadnego usprawiedliwienia, jeszcze raz przepraszam w imieniu swoim i drużyny za ten mecz. Będziemy walczyli dalej - mówi trener BBTS. Okazja do rewanżu w środę.
więcej
Komentarze:
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowanym użytkownikiem.

  
Zaloguj się





niezarejestrowany - Ze sportowym pozdrowieniem 2015-02-07 19:04
I znów elita bielskiego sportu pokazła swoją "klasę" utrącając REKORD. Kiedy nasi Mistrzowie Polski w fusalu walczyli o najwyższe cele w turnieju UEFA Futsal Cup na hali pod Dębowcem to wszyscy ważniejsi urzędnicy , dumni jak pawie, lansowali się przed wyborami w sektorze vipowskim. Wstyd i jeszcze raz wstyd. Po raz kolejny pokazano nam prowincjonalizm, tanią zwiść i zaściankowość. Nie ma w naszym mieście tolerancji dla poglądów. Żal i smutek mnie ogrania jako mieszkańca i kibica.
Ukryty 2015-02-07 17:20
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
Ukryty 2015-02-07 14:56
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - lololol 2015-02-07 13:50
Rekord odpowiedział w najlepszym możliwym stylu czyli na sportowo. Pokonał wczoraj na wyjedzże Gatte Zduńska Wola 3:2. Mecz był transmitowanym na żywo w Orange Sport i stał na naprawdę świetnym poziomie . Myślę, że dla nich złoty medal jest dużo cenniejszy niż dziadek z drewna :)
Ukryty 2015-02-07 12:45
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - psikuta 2015-02-07 12:30
Bielszczanie wybrali tego Prezydenta w demokratycznych wyborach.Chyba jestes od Macierewicza i moze zamachu na demokracje szukasz
niezarejestrowany - psikuta 2015-02-07 12:23
bielszczanin nawet gdy wam plują w twarz to mówicie że deszcz pada ,obrońcy krywulta i wielcy kibice podbeskidzia jest przekręt i widać to na kilometr
Ukryty 2015-02-07 12:09
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - olo 2015-02-07 11:50
@ lol - człowieku, narodowy to jest stadion w Warszawie. To ty wiesz kto to jest Małysz? Przecież w Polsce jest ze 30 skoczków, z tego może 5 ciu na rozsądnym poziomie. Jakim cudem mógł więc rozsławić Wisłę tak jak wielkie Podbeskidzie Bielsko - w dyscyplinie w której liczy się pięć krajów w kupie? Nagrody są za sukces, jak ktoś tu napisał, to jedyne w historii Bielska złoto w męskich grach zespołowych. Upolitycznienie? Nie, to już jest przejaw czystej prywaty pana prezydenta, a będzie jeszcze gorzej w każdej dziedzinie bo kto mu coś podczas tej ostatniej kadencji zrobi?
niezarejestrowany - B. Kawalec 2015-02-07 10:25
Ale to felieton, tu autor wyraża swoje subiektywne zdanie. W czym więc problem?

Pozdrawiam :-)
niezarejestrowany - Bielszczanin 2015-02-07 10:22
Całkowity brak obiektywizmu,który powinien cechować dziennikarzy !
niezarejestrowany - do lol 2015-02-07 10:15
Patrzą Twoim tokiem myślenia Sebastian Kawa nigdy nie powinien zostać sportowcem roku w Bielsku-Białej. Bo umówmy się sportowo szybownictwem zajmuje się w Polsce paręnaście osób (jak nie przesadziłem)... A jednak jest wybierany. Dlaczego? Dlatego, że robi coś ponadprzeciętnego. A bycie Mistrzem Polski w męskim sporcie zespołowym jest właśnie takim czymś. Zresztą jest to chyba pierwszy w historii miasta złoty medal męskiej drużyny. Nie docenienie tego przez miasto jest czysto polityczną zagrywką.
niezarejestrowany - szatany 2015-02-07 09:43
czymze jest 10 miejsce? utrzymaniem? powiedz szczerze?
niezarejestrowany - lol 2015-02-07 09:37
Jak można granie w noge na hali gdzie ledwie jest kilkadziesiąd drużyn w Polsce porównanie do sportu narodowego jakim jest piłka nożna i 10 miejsce w Polsce oraz promocja miasta na cały kraj.To dzięki TSP większośc polaków dowiedziała się gdzie leży Bielsko-Biała bo bardziej stolicą Podbeskidzia medialnie była Wisła dzieki Małyszowi lub Szczyrk
niezarejestrowany - jacek-placek 2015-02-07 09:00
za trzecie miejsce dostali Harnasia, za puchar tez, ale za najwiekszy sukces juz nie, bo Podbeskidzie było 10 :D
niezarejestrowany - Rekord Fans 2015-02-07 08:38
Jaka Kapituła przyznaje nagrody? To pewnie Agent Krywult sam sobie przyznał nagrodę dla "Swojego" Podbeskidzia. 10m-ce to jego ogromny sukces. A Rekordzik zdobył...tylko Mistrza Polski i grał w pucharach-dla mnie to jest Sukces,którego Podbeskidzie nigdy nie zdobędzie!!! Pozdro AntyKrywult
niezarejestrowany - xyz 2015-02-07 08:36
Mógł sobie sam wręczyć od razu cztery Harnasie. A co, czemu nie, w końcu to jego zabawki! Władca "wszystkich" bielszczan. A mówią nie mieszać poltyki do sportu, a tu masz - małostkowość jednego gościa.