Kowal zawinił, a cygana...


2015-09-20, 09:00  |  komentarzy (47)

Odpowiedzialność za zatrudnienie Dariusza Kubickiego ponosi Wojciech Borecki. To również on od blisko 3 lat odpowiada za obniżający się poziom sportowy i finansowy Podbeskidzia.

Nie dalej jak dwa miesiące temu, na wielkiej scenie ustawionej na bielskim Rynku słyszeliśmy o ambitnych planach Podbeskidzia. Prezes do spółki z prezydentem miasta podkreślali cel zespołu, jakim miał stać się awans do czołowej ósemki ekstraklasy. Borecki w udzielonym kilka dni temu wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" nic takiego już nie wieści. Pada deklaracja o utrzymaniu w lidze. 

- Słabą kadrę to ma Wisła Kraków, a nie Podbeskidzie - mówił Borecki w maju po zwolneniu Leszka Ojrzyńskiego. Ten cytat od zawsze kojarzony będzie już z laniem jakie piłkarze "Białej Gwiazdy" urządzili wczoraj, po czterech miesiącach od pamiętnych słów, drużynie Podbeskidzia na stadionie przy Rychlińskiego. Kolejny raz trzeba się wstydzić za słowa sternika klubu.

Podobnie jak za formę sportową zespołu. Nikogo nie trzeba przekonywać, że odpowiedzialność za zatrudnienie Dariusza Kubickiego w Bielsku-Białej ponosi wyłącznie Borecki (odrzucenie kandydatury Marcina Brosza, która była forsowana przez Murapol). Wczorajsze zwolnienie trenera, to po prostu zbyt późne przyznanie się do błędu. Kubicki poprowadził Podbeskidzie w szesnastu meczach ligowych, wygrywając jedynie trzy. Borecki odpowiada za tę farsę również z innego powodu. Prezes klubu odpowiada za pion sportowy i zawodników, którzy latem "wzmocnili" ten zespół i walczyć mieli o ósemkę ekstraklasy.

W grudniu miną trzy lata od kiedy na stanowisku prezesa Borecki zastąpił Marka Glogazę. W tym czasie klub cudownie utrzymał się w lidze, a w kolejnych sezonach ponownie walczył tylko o utrzymanie. Jedynym sukcesem w kwestii finansów jest brak dalszego zadłużania klubu (wypracowano nawet zysk - 1,4 mln zł, który w całości pokrył straty z lat poprzednich!). Ale brak jest nowych firm chcących inwestować w klub. Dochody spółki od momentu jej powstanie stoją w miejscu (ok. 10-11 mln zł). Nie ma wątpliwości, że wobec realnego wycofania się Murapolu, kolejną transzę gotówki przelać na konta klubu będzie musiała gmina. Miasto od 2011 roku wsparło już Podbeskidzie sumą blisko 19 mln zł (z tego ok. 8 mln zł przez wszelakie spółki miejskie sponsorujace klub). Za błędy w fatalnym zarządzaniu klubem płacą więc wszyscy mieszkańcy Bielska-Białej.

Bartłomiej Kawalec

Artykuł wyświetlono 9346 razy
Polecamy także:
2017-05-21
Pokazali charakter
- Trzy punkty cieszą, bo był to trudny mecz, w którym pokazaliśmy charakter - mówi Jan Kocian, który we wczorajszym meczu nie mógł skorzystać z Nermina Haskicia czy Pawła Moskwika.
więcej
2017-05-20
Lewicki w doliczonym
W doliczonym czasie gry Szymon Lewicki zapewnił Podbeskidziu zwycięstwo nad Sandecją Nowy Sącz. Asystę przy golu zanotował powracający do składu Robert Demjan.
więcej
2017-05-20
Pobiegną po medale
Mija właśnie trzydzieści lat od założenia bielskiego klubu lekkoatletycznego Sprint. Z tej okazji w sobotę, 20 maja na stadionie w Wapienicy odbędzie się szczególna impreza.
więcej
Komentarze:
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowanym użytkownikiem.

  
Zaloguj się





gringo 2015-09-20 16:58
Obawiam się, że to co piszą szanowni przedmówcy to niestety ale prawda. Pan Borecki stał się typem "zakładnika" i osobą przyjmującą "ciosy" z zewnątrz. Zaś faktycznie za sznurki w tej banialuce pociąga ale zupełnie kto inny :-(
Never 2015-09-20 13:56
Jak to jest, że w Podbeskidziu od kilku sezonów NIGDY nie ma piłkarzy, którzy zwyczajnie potrafią grać w piłkę?!? I wszyscy to wiedzą. Może Krynico mądrości, Panie Wojtku B. odpowiesz na to pytanie??

Boreckiemu pomylił się klub piłkarski ze Szkolną Kasą Oszczędnościową (było takie cuś za komuny)... Nie ma piłkarzy, nie ma trenerów, nie ma skautingu, pionu sportowego... Są tylko OSZCZĘDNOŚCI.
niezarejestrowany - radw.. 2015-09-20 13:55
to nie borecki zwalnia w tym klubiku trenerów tylko krywult ŻEBY BYŁA JASNOSC !
niezarejestrowany - góral 2015-09-20 13:37
Borecki to marionetka w rękach taty...
niezarejestrowany - Grzegorz M 2015-09-20 13:17
@Lis - puknij się w głowę! Jakiej finansowej motywacji??? Zarabiają tyle co v-ce mistrz PL. To ile mają zarabiać, żeby wygrywać? Tyle co Messi? I kto za to zapłaci? Ty? Bo ja nie mam zamiaru dokładac od tych kopaczy nawet 1 grosza
niezarejestrowany - juras 2015-09-20 13:14
Jakbyście trochę się przyjrzeli, to może dotrze do was, że to nie zdjęcie a screen ujęcia telewizyjnego.
niezarejestrowany - BKS STAL 2015-09-20 12:54
Super zdjęcie!Naprawdę!
niezarejestrowany - Lis 2015-09-20 12:45
Nie pomoże najlepszy trener jak piłkarze grają bez ambicji i finansowej motywacji. Odpadają sponsorzy, to i kasy mniej. Piłkarze to też ludzie myślący. Mało kto chce grać dla prestiżu.
niezarejestrowany - Karpackie 2015-09-20 12:27
dobrze się stało ! bo przy 0:1 Pan trener K. nadal by tu sobie pląsał ,a tak to go już nie ma. Ważne ,że mimo iż grają od początku jak inwalidzi i można w TV oglądnąć to coś to i tak sprzedano wszystkie miejsca ,bo TS Podbeskidzie to MYYYYYYYYYYYYY kibice ,a nie trener czy zawodnik udający piłkarza zawodowego.
niezarejestrowany - 100%BB 2015-09-20 11:59
@mozzart kiedy Traczyk odchodził z prezydentury z ratusza, to jeszcze zdążył w kampanii wyborczej oklaskiwać Podbeskidzie, które awansowało na szczebel zwanym zapleczem ekstraklasy, a BKS tułał się tym czasem pomiędzy IV ( obecnie III ) ligą a okręgówką.
BKS zniszczył się sam przy wydatniej pomocy waszych działaczy ( ich olewaniu sekcji piłkarskiej ), koniec dyskusji !
niezarejestrowany - ffre 2015-09-20 11:55
Żenada
Ukryty 2015-09-20 11:45
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - 100%BB 2015-09-20 11:43
Nieciecza pokazuje, jak słaba i źle zorganizowana jest nasza ekstraklasa, nie trzeba wiele aby przeciętny klub z malutkiej miejscowości szybko zaaklimatyzował i efektywnie się w elicie najlepszych drużyn w kraju. W tej słabości Podbeskidzie, prezentuje się tragicznie ponieważ klub zatracił własny charakter i pasję, poprzez ludzi, którzy tutaj pracują tylko dla pieniędzy. Ale jak Podbeskidzie, spadnie, "eldorado finansowe" szybko się skończy, tak więc ilu prawdziwych przyjaciół w klubie ( sportowców i pracowników umysłowych ) zostanie....
Prezes Borecki, niech zacznie myśleć kategoriami działacza klubowego z Włoch, Francji, Niemiec czy Anglii, a dzisiaj mamy typowego prezesa zacofanego państwa, który myśli tylko o celach płytkich, jak tu oskubać, zwolnić, zaoszczędzić, pościemniać i przeżyć od sezonu do sezonu, a może się uda ufff.
Dobrze, ze Wisła nam wklepała, jakby się skończyło 0-1 albo 0-2 to znowu by powiedzieli, no cóż byli lepsi, ale 0-6 znaczy, że w klubie źle się dzieje i stracono kontakt z rzeczywistością! Nawet rezerwy TSP II dryfują w kierunku IV ligi, bo jak widać po reformie w III lidze, trzeba będzie jeździć na poza sląsk i opole to już się knuje jakby zaoszczędzić pieniądze, a no co po polsku, trzeba uwalić! To normalne już nie jest!
niezarejestrowany - mozzart 2015-09-20 11:41
parodia my mamy utrzymywac tych darmozjadów nie róbmy jaj ale BKS zniszczyli klub z tradycjami zawsze i wszedzie tylko BKS liczył sie bedzie podziekowac tylko jednemu człowiekowi co nigdy nie wspierał BKS tylko podbeskidzie domyslcie sie sami
niezarejestrowany - siwy 2015-09-20 11:37
Mina Kasztelana na 0:3, to jaką miał przy 0:6?
Do wymiany cała trójka Trener, Prezes i Prezydent. Żądam referendum w sprawie odwołania Prezydenta Bielska Białej !!!
niezarejestrowany - fan 2015-09-20 11:29
Nasz "oszczędny" prezes powinien odejść, skoro tak dba o finanse klubu to po kiego nam dwóch drugich trenerów? Po co daje posadkę swojemu byłemu asystentowi Furlepie? Skoro ściągnęli na II trenera z ekstraklasy słowackiej?! Układy układziki
niezarejestrowany - kibic 2015-09-20 11:29
Panowie pamiętacie, że że ,, pseudo'' preezes Borecki nie jest związany z tym regionem, a dla niego najważniejszą rzeczą jest sprzedać do miastalub wnieśc jako udziały swój zapyziały Widok. On podejmował decyzje kwestii transferów, Kubicki przekazał mu piłkarzy, których chciał. Przykładek niech będzie pozycja bramkarza, którą chciał obsadzić trener. Wyborem jego było ściągnięcie Janukiewicza z Pogoni ( równiez transfer za darmo ), lecz Borecki ściągnął Kaczmarczyka ( ciekawe ile prowizji dostał), gość który nie grał rok. Borecki nie chce współpracować z BBTS, jeśli chodzi o młodych chłopaków i próbowanie wyszukiwać jakieś perełki. Pamietajmy, na dzień dzisiejszy, we wczorajszym meczu ilu mielismy chłopców związanych z naszym regionie ( Sokołowski- Marku z całym szacunkiem zrobiłeś dużo dla klubu, lecz powiedz oficjalnie nie masz już tyle siły na mecz, bo wieku nie oszukasz, Jonkisz - melodia przy dobrym prowadzniu, Kołodziej - też czas się kończy ), reszta to najemnicy, którzy dla regionu nie zostawią zdrowia i nie będą walczyć. Czy nie lepszy Górkiewicz, który walczył cały czas, lecz pozbyło sie go jak nic. Bo Boreckiemu ma się zgadzać kasa prowizyjna ( choć 15 000 pensji to mało). Człowiek ten zostawimy nam zgliszcza i wstyd w Polce, bo pamiętajmy, że jest to człowiek z Podlasia ( Jagielonia Białystok bliższa mu - a transfer Tomasika, chyba też jego zasługa - do niej ). Wyrzucił on ludzi związanych z klubem od lat ( kierownik drużyny Marek Moll- człowiek, który miał poszanowanie wsród trenerów piłkarzy nie tylko w klubie, lecz również obcych drużyn, najlepszy doktor, zaznaczmy chirurg znający się na robocie Robert Gulewicz - tu mamy paradoks od razu zatrudniony wraz z żoną w kadrach narodowych PZPN ). Porządek trzeba zrobić z Panem Boreckim, bo on patrzy na kasę dla siebie i będzie zyskiwać ją po trupach ludzi. A marketing to dno, bo Pani Hankus nic nie umie. Pamietacie ilu mieliśmy kiedyś sponsorów, jak czytał listę najlepszy spiker klubu Tadzio Paluch ( pamiętam te łzy po awnsie oraz pierwszy raz zadrżało mu gardło ), dbano o nich, a na dzien dzisiejszy to tragedia. Panie Bartku pisać prawdę i otworzyć nie,którym oczy to co się dzieje na prywatnym folwarku Boreckiego, bo to musi runąć. Wystarczy porozmawiać z piłkarzami, którzy grali tu i jak wyglądały rozmowy przedłuzenia umów ( np. Borecki do piłkarza - obniżam pensję 40%, grasz tylko 15 minut w meczu, jesli nie decydujesz się do widzenia - czy tak prowadzi się rozmowy ). TSP PODBESKIDZIE to klub kibiców, a nie folwark Boreckiego.
niezarejestrowany - Xxxx 2015-09-20 11:29
Proponuję Harnasia dla fotografa za najlepsze zdjęcie roku w kategorii sportowej fotografii. Hit sezonu. Oby Pan naczelnik RR nie zapomniał go wkleić do swojej kroniki klubowej.r
niezarejestrowany - krk 2015-09-20 11:27
tu trzeba młodości do rządzenia jak i klubem tak i miastem. Panowie bawią się nie swoimi pieniędzmi i myślą że to prywatny klub.
niezarejestrowany - dziadek 2015-09-20 11:26
A czy przypadkiem ten Kubicki to nie jest dobry kolega Boreckiego? To nie ten sam gość, który pare lat temu uciekł do Rosji zostawiając klub i który - gdy mu się tam znudziło - został przyjęty z otwartymi rmionami, jak syn marnotrawny?
niezarejestrowany - 100%BB 2015-09-20 11:21
Oszczędności robi się wtedy kiedy są długi, a kiedy są zyski, słowo oszczędności ciecia kosztów, są nieporozumieniem!
Kto się piłką nożną interesuje, wie jak działają zawodowe kluby sportowe i jakie działy muszą byc obsadzone odpowiednimi ludźmi z wiedzą: ekonomiczną, prawniczą, sportową oraz do pracy w dziale marketingu, bez tego w XXI wieku w sporcie zawodowym ani rusz!
Problem w tym, że administracji trzeba zapłacić... i tu zaczyna się stara prawda....nie mamy pieniędzy! A czemu sponsorzy uciekają z ekstraklasowego klubu kiedy w miejsce rudery postawili obiekt sportowy gdzie w godnych i wygodnych warunkach na mecze przychodzi nie 2.8 a już blisko 7 tys kibiców? To jest zagadka!
niezarejestrowany - hihi 2015-09-20 11:20
zdjęcie z reakcją dwóch wąsaczy - BEZCENNE!
niezarejestrowany - LPD 2015-09-20 11:14
Najgorsze, że gdzieś wyczytałem, że trenerem może/ma zostać Podoliński. To już nie wiem co gorsze, Kubicki czy ten kandydat.
niezarejestrowany - miro 2015-09-20 10:58
@fuzja-i niech zabiera z sobą Bronka i Piotrka , bo już bardzo tesknią za beksą .
niezarejestrowany - O-fan 2015-09-20 10:55
Borecki demontował, demontował i rozmontował !.Brawo !.Tylko jedna uwaga , ktoś mu na to pozwolił !!!.