Niszczą wychowanków?


2016-10-25, 09:54  |  komentarzy (66)

- To nieprawda, że w Bielsku-Białej nie ma zdolnej młodzieży. Tutaj się na tych chłopaków po prostu nie stawia, a raczej ich niszczy - mówi osoba będąca blisko Podbeskidzia.

W następstwie naszej publikacji pt. Nie ma młodzieży i szkolenia do portalu zwrócił się Czytelnik (dane do wiadmości redakcji), który przekonuje, że w Podbeskidziu jest uzdolniona młodzież. - Tutaj się na tych chłopaków nie stawia, raczej ich niszczy - słyszymy. Jako potwierdzenie swojej tezy wymienia nazwiska młodych zawodników, którzy nie dostali szansy w Podbeskidziu: Mateusz Kupczak (kapitan Bruk-Bet Termaliki), Damian Byrtek (Wisła Płock), Maciej Felsch (BKS Stal, młodzieżowy reprezentant Polski), Mateusz Janeczko (Kotwica Kołobrzeg), Daniel Bujok (?), Szymon Jarosz (Stal Stalowa Wola), Sebastian Madejski (Legionovia Legionowo) czy odpuszczony w nieco innych okolicznościach Kamil Adamek (Wigry Suwałki). 

- Większość z nich z różnych względów nie nadawała się do Podbeskidzia - mówi i dodaje: Kupczak dziś jest kapitanem klubu, który jest w czołówce ekstraklasy, Byrtek awansował do ekstraklasy, Janeczko po awansie z Termaliką nie otrzymał szansy w Podbeskidziu tylko wypożyczono go dalej, w miejsce Madejskiego przyszedł bramkarz z Brazylii - wymienia.

Zdaniem trenera, w bielskim klubie od lat zmieniają się trenerzy i zarząd, ale konsekwencja w pozbywaniu się uzdolnionych zawodników pozostaje. - Ostatni raz odważnie na wychowanków postawiono po nieudanym szturmie na ekstraklasę w sezonie 2004/2005"Galacticos" się rozsypało, w klubie była bieda, a na boisku Mariusz Sacha, Tomasz Górkiewicz czy Piotr Koman.

Wysłuchał: Bartłomiej Kawalec

Artykuł wyświetlono 10032 razy
Kategoria: Piłka nożna - I liga


Polecamy także:
2017-10-21
Chudik: Przepraszam kibiców
- Nie szukamy żadnego usprawiedliwienia, jeszcze raz przepraszam w imieniu swoim i drużyny za ten mecz. Będziemy walczyli dalej - mówi trener BBTS. Okazja do rewanżu w środę.
więcej
2017-10-21
Wygrana nie bez problemów
Bielski zespół zrehabilitował się za porażkę na inaugurację sezonu i po tie-breaku pokonał KSZO Ostrowiec. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Ola Jagieło.
więcej
2017-10-20
Rusza amatorska liga tenisa
Kończą się zapisy do największej w regonie amatorskiej ligi tenisa. Rozgrywki rozpoczynają się w najbliższy weekend na właśnie oddanych do użytku kortach w bielskich Komorowicach.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - kibic 2017-09-15 12:04
Aby zarobić na transferach kogokolwiek to najpierw trzeba Go wypromować,a tego nasz prezes nie umie
niezarejestrowany - xxx 2017-09-10 06:54
Bo zarabia się przy okazji transferów...
niezarejestrowany - wowman 2017-08-21 11:58
Jakie miasto, taki klub.
niezarejestrowany - Sms 2017-07-04 12:52
Rocznik 85 był najmocniejszy
niezarejestrowany - Skuat 2017-06-09 04:27
Układy zamknięte w połączeniu z pseudo trenerami niszczą młodych sportowców mentalnie . Bielsko nie jest żadnym wyjątkiem bo takie szambo jest w całym kraju.
niezarejestrowany - aspius 2016-12-03 16:57
Byrtek wieczny talent , siedzi na ławce w Płocku, Kupczak nie chciał zostac gdyz faktycznie nie stawiano za czwesto na niego, szkoda Adamka, pozostali nie sprawdzili sie grajac na wyporzyczeniach. Pozbyto sie Wrzesinskiego i co prosze jak gra ? Dzwigała sciagnał swoich. Nie da sie młodymi grac, co pokazała I liga Mikołajewski dobre mecze przeplata marnymi . Byrtek zawsze łapał głupie czerwone kartki i tak zostało. Pamie czytelniku ma pan racje ale tylko czesciowo.
niezarejestrowany - piłka 2016-10-28 15:30
od trampkarzy, przez juniorów po seniorów rządzą układy .... a kibice frajerzy chodzą na mecze,kupuja bilety i biorą udział w tym cyrku jako małpki. Bawcie się dobrze :)
niezarejestrowany - swiadek 2016-10-28 10:21
tam , ze nie niszcza ! tam tzn tu nie potrafia nie umieja wyszkolić ... jak sie zwalnia dobrych trenerów a zatrudnia z rodzin czy znajomych z układów ???
Ukryty 2016-10-26 19:40
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - znawca 2016-10-26 19:02
Mieli swoje szanse i je nie wykorzystali.

ps proste jak budowa ruskiego cepa
niezarejestrowany - Heniek 2016-10-26 18:34
Kibol racja! Gutowski fajny chlopak!Dobrze gra!Zaczal trenowac z jedynka i co z nim zrobili?Moze ktos cos powiedzial co zarzad nie lubi i go odstawili!Szkoda chlopaka!
niezarejestrowany - kibol 2016-10-26 07:56
Gutowski następny kawał chłopa sa warunki i nawet niezłe granie zgłoszony do pierwszej ligi i co ktoś go wyraznie w klubie nie trawi bo go nawet odsuneli od treningów dlaczego??
niezarejestrowany - BB4ever 2016-10-25 22:11
Trochę dystansu polak do kibicowania. Region to nie wychowankowie tylko obsy związane z BB. Skoro chlopaki z Podbeskidzia lądują w Bks ...
niezarejestrowany - Edek 2016-10-25 21:49
Oddali na wypożyczenie Felscha,a wypożyczyli z Rekordu Szymańskiego. Czy tam ktoś myśli?
Ukryty 2016-10-25 21:42
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - BB4ever 2016-10-25 21:33
Czekałem na ten artykuł od lat z resztą oprócz Jagi nikt nie stawia na młodych. Taki charakter tej dyscypliny. Pieniądze pochodzą z waszej kieszeni i tu pojawia się problem, kompletny brak wizji klubu na najbliższe 10 lat. Młodzi traktowani są jak dodatek do spełnienia wszystkich wymogów licencji. Aktualnie to BKS oraz Rekord są zespołami regionu, bo Podbeskidzie wygląda niczym geriatryczne multi kulti. To dziwne , że prezes Podbeskidzia wiekowo to trampkarz jak na swoje stanowisko a sam nie chce skorzystać z młodej ambitnej krwi.
niezarejestrowany - kowal 2016-10-25 21:28
@LPD pokazal ni mniej ni wiecej niż sprowadzone po znajomości wypalone gwiazdy,ale jest młody,jest swój i wszystko przed nim. No i przede wszystkim tańszy. Wolałbym postawić na niego niż na jakiegoś Feruge,Magiere,Jakubika,czy Podgorskiego których żaden klub z aspiracjami już nie chciał zatrudnić.
niezarejestrowany - LPD 2016-10-25 21:21
Trzeba pamiętać, że nasi co roku grali w Ekstraklasie o utrzymanie. Kto normalny zaryzykuje wtedy wstawianie do składu małolatów jeśli każdy mecz jest o życie. Takich Janeczków czy Bujoków można ogrywać ale w dodatkowych siedmiu meczach po podziale jednak pod warunkiem awansu do pierwszej ósemki, a jak wiemy to nam dane nie było. Poza tym uważam, że większość z nazwisk wymienionych w artykule to przysłowiowa ziemia do kwiatów. Kibice już zapomnieli jaką pastę grał w TSP Bartek i jak pomstowali? A np. Jonkisz dostał sporo szans i co pokazał?
niezarejestrowany - kibic 2016-10-25 21:16
Przynajmniej kilka osób wypowiada się tutaj,a jest blisko piłki i decydentów-może od nich dowiemy się coś o planach Ratusza
niezarejestrowany - gratuluję odwagi 2016-10-25 21:06
Tę listę uzupełnia obecnie Simon Szymański, którego wzięli z III ligi i ogrywają w IV lidze w rezerwach. Ktoś mi wyjaśni sens tego ruchu? Chcieli osłabić Rekord? Świetny tytuł, obroniona teza, brawo redakcja. Szkoda, że nie wiemy kto odważny wypowiedział te słowa, ale zakładam, że pewnie ktoś kogo towarzystwo wzajemnej adoracji pozbawiło pracy i teraz może mówić prawdę szatni.
Ukryty 2016-10-25 21:00
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - kowal 2016-10-25 20:59
A Gladus,Horoszkiewicz i Bujok to grają gdzieś wogole,co z nimi bo wśród wypozyczonych nie widze. Co z nimi,ktoś wie?
niezarejestrowany - bolo 2016-10-25 20:57
Był jeszcze wychowanek Damian Nowak bardzo dobrze zapowiadający się młody piłkarz który jako pierwszy z wychowanków zadebiutował w EX w Podbeskidziu za czasów trenera Kasperczyka. Niestety po rundzie wiosennej już odpalony za parę groszy do Pelikana Łowicz no i niestety tuła się teraz po niższych ligach. No i tak niestety większość z tych młodych czeka taki sam los bo klub nie daje im szans ani możliwości grania ściągając innych niejednokrotnie gorszych ale mających dobrych menadżerów lub znajomości.
niezarejestrowany - do gutierrez 2016-10-25 20:56
Dostali dzierżawę na 20 lat i u dziadka nie mogą się doprosić wieczystego - tytułem wyjaśnienia. A jak już chcesz dyskutować, to zapamiętaj sobie, że wzięli ruinę i zainwestowali w nią setki, jak nie miliony złotych. Więcej szacunku.
Gutierrez 2016-10-25 20:51
@kawa na ławę każdy klub w B-B dostaje kasę na szkolenie młodzieży i to nieraz takie same mimo że np. taki BKS nie ma nawet połowy młodzieży co BBTS Podbeskidzie i Rekord. Wyczuwam że jesteś związany z Rekordem, to oznajmię Ci że Rekord wcale nie jest poszkodowany, dostali obiekty w dzierżawę najpierw bodajże na 20 lat i później przedłużono. Mieli doskonały start, co nie znaczy że nie doceniam super roboty zarządu na czele z prezesem Rekordu. Tylko nie pisz mi tutaj że po Budowlanych było w złym stanie, tak było ale lepiej mieć takie coś niż nic. Łatwiej jest startować mając co modernizować.