Rusza kurs na sędziego


2016-12-27, 10:20  |  komentarzy (12)

Kolegium Sędziów podokręgu Bielsko-Biała organizuje kurs dla kandydatek oraz kandydatów na sędziego piłki nożnej. Kandydaci muszą mieć ukończone 17 lat i być niekarani.

Organizator oczekuje, by kandydaci mieli ukończone 17 lat, legitymowali się wykształceniem średnim lub byli w trakcie nauki, byli niekarani oraz posiadali dobry stan zdrowia, sprawność fizyczną i sportową sylwetkę.

Zgłoszenia należy składać do 10 stycznia 2017 na adres e-mail: ksbielsko-biala@wp.pl. Zgłoszenie powinno zawierać następujące dane: imię, nazwisko, adres, datę urodzenia, adres e-mail oraz numer telefonu. W przypadku jakichkolwiek pytań kontakt telefoniczny - 515 037 217.

db

Artykuł wyświetlono 2785 razy
Kategoria: Piłka nożna - Pozostałe


Polecamy także:
2017-02-20
Marsz w górę tabeli
Przełamały fatalną passę siatkarki BKS Profi Credit, które w Pile odniosły pierwsze zwycięstwo w tym roku. Bielski zespół do wygranej poprowadziła Emilia Mucha i Sona Mikyskova.
więcej
2017-02-20
Pierwsze mistrzostwo
Bielscy koszykarze rozegrali ostatni mecz w sezonie zasadniczym trzeciej ligi. DAAS Basket Hills pokonał KŚ AZS Katowice i z pierwszego miejsca awansowali do fazy play-off.
więcej
2017-02-19
Muszalik lepszy od Stali
Spotkanie bialskiej Stali z drugoligowym ROW Rybnik stało na wyrównanym poziomie. Dopiero w końcówce bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla rybniczan Mariusz Muszalik.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - sędzina z Konina 2017-02-12 17:40
Dobra fucha młodzi. Starzy was nauczą jak można zarobić parę złotych na handlu punktami :P
niezarejestrowany - Zainteresowany 2017-02-02 12:18
A przepraszam, do ilu lat można? Bo 17 to już skończyłem, i to kiedy? Ho, ho... Tylko czasem trochę pokaszliwuję, więc ogólnie zdrowy jestem. Co do sylwetki - jak stanę an face, to brzucha bardzo nie widać (tylko trochę oponki boczne). To się nadaję, czy też nie?
niezarejestrowany - moje gratulacje 2016-12-27 23:20
Brawo !!!
niezarejestrowany - csa 2016-12-27 17:23
każdy weekend w robocie powodzenia
Ukryty 2016-10-30 09:56
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
Ukryty 2016-10-26 19:13
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - Były sędzia 2016-10-26 08:47
Z jednej strony polecam, bo można w weekendy fajne pieniądze zarobić (szczególnie dla młodych osób). Jak sędziowałem około 8-10 lat temu, to za mecz młodzików (główny) i juniorów (boczny) wraz z dojazdem można było wyjść około 50-70 zł. Licząc sobotę i niedzielę, to wychodzi około 100-140 zł. Jak policzy się każdy weekend to fajne pieniądze wychodzą.

Wiadomo wysłuchać swojego trzeba od "ekspertów" rodziców.

Nie polecam z tego powodu, że jak ktoś ma ambicje na wyższe ligi, to musi się liczyć ze "starszymi". Sędziowanie V ligi, A i B klasy na linii to jest masakra. Raz, że około 1-1,5 metra za plecami siedzą miejscowi (nie rzadko podpici), nie znający przepisów, to całe 90 minut słucha się wyzwisk :). Lepiej być głównym, mniej słychać. Dwa, że "starsi" są znani w takich miejscowościach i wiedzą gdzie jeździć, żeby było dla nich dobrze (i przy tym wybierają sobie sami takie wyjazd). Kilka razy mi się zdarzyło, że jako liniowy miałem wyjść z szatni przed meczem "odświeżyć się", gdy odwiedzał nas ktoś z gospodarzy.

Nie wiem jak jest wyżej, bo już odpuściłem sędziowanie.

Jednak pomimo tego, to polecam. Fajna przygoda, bardzo dokładnie pozna się przepisy (potem można się utwierdzić w przekonaniu, że część komentatorów ich w ogóle nie zna). Jako młody człowiek można fajnie dorobić na swoje zachcianki.
tspfan 2016-10-25 21:22
@kalafiorek Czytasz tylko nagłówki?
niezarejestrowany - kalafiorek 2016-10-25 17:13
Adaś przeczytaj wytłuszczony pierwszy akapit - masz tam coś o w trakcie nauki???
niezarejestrowany - Adam 2016-10-25 15:38
lub w trakcie nauki...!
czytanie ze zrozumieniem w XXI wieku, masakra...
niezarejestrowany - sssss 2016-10-25 15:35
W Polsce to wszystko jest możliwe
niezarejestrowany - iiiiii 2016-10-25 15:22
"Kandydaci powinni mieć ukończone 17 lat i wykształcenie średnie." - czy to jest możliwe??