Punkt to za mało


2017-03-18, 20:13  |  komentarzy (32)

- Kiedy graliśmy "11 na 11" nie prezentowaliśmy się tak jak chcieliśmy, później rywal otrzymał czerwony kartonik, a my mimo to nie potrafiliśmy zdominować gospodarzy - mówi Jan Kocian.

- Powiem tak, punkt na terenie lidera ligi nie jest oczywiście wynikiem złym, ale w tych okolicznościach w jakich graliśmy w tym spotkaniu ten punkt to za mało. Przed czerwoną kartką dla zawodnika Chojniczanki, kiedy graliśmy „11” na „11” nie prezentowaliśmy się tak jak chcieliśmy, później rywal otrzymał czerwony kartonik, a my mimo to nie potrafiliśmy zdominować gospodarzy.

- Uczulaliśmy się przed meczem, że rywal jest bardzo groźny ze stałych fragmentów gry, a mimo to pozwalaliśmy mu na wiele po tym elemencie gry. W drugiej połowie nasza gra wyglądała lepiej, ale mimo to nie udało się zwyciężyć. Szanujemy jednak ten punkt. Chojniczanka jest liderem ligi i przed starciem bralibyśmy punkt w ciemno. Trzeba też przyznać, że było to gorące spotkanie i w kilku sytuacjach powinniśmy zachować się bardziej odpowiedzialnie.

Foto: TSP

db

Artykuł wyświetlono 1792 razy
Kategoria: Piłka nożna - I liga


Polecamy także:
2017-05-21
Pokazali charakter
- Trzy punkty cieszą, bo był to trudny mecz, w którym pokazaliśmy charakter - mówi Jan Kocian, który we wczorajszym meczu nie mógł skorzystać z Nermina Haskicia czy Pawła Moskwika.
więcej
2017-05-20
Lewicki w doliczonym
W doliczonym czasie gry Szymon Lewicki zapewnił Podbeskidziu zwycięstwo nad Sandecją Nowy Sącz. Asystę przy golu zanotował powracający do składu Robert Demjan.
więcej
2017-05-20
Pobiegną po medale
Mija właśnie trzydzieści lat od założenia bielskiego klubu lekkoatletycznego Sprint. Z tej okazji w sobotę, 20 maja na stadionie w Wapienicy odbędzie się szczególna impreza.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Kkk 2017-03-19 20:55
@Escobar od zeszłej rundy klepiemy te same postulaty, a oni mają to w nosie. Cienciala się śmieje, prezes dalej struga głupa a cwaniaki trzepią kasę. Publiczną, naszą bo miejską. 70 minut w przewadze i ledwo remis - po takim wyczynie powinny się sypać kary jedna po drugiej.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że Kocjan gra szrotem po Dzwigale, chociaż Jego zaciąg też nie powala na kolana. Osobiście jestem przeciw Ojrzyńskiemu, jednak nie mam pojęcia kogo zaproponować i czy obecny trener nie powinien popracować dłużej. Nie wiadomo jak zakontraktowano nasze asy i w ogóle jaką klub ma kondycję finansową...
niezarejestrowany - Gijon 2017-03-19 20:33
Ja może mam odmienne zdanie Ale bardziej niż Ojrzyny jestem za powrotem Czesława M a na prezesa Władysław Szypuła
niezarejestrowany - Bruno 2017-03-19 16:22
I jeszcze kilka slow na temat Ojrzynskiego.Podobne wpisy "za" regularnie pokazywaly sie takze na stronach Korony w czasie gdy poszukiwala ona trenera .Stad podejrzewam ze jest to jego wlasny marketing skierowany tym razem na BB.No i to jego sciaganie pewnych zawodnikow (Korzym) jest znane kazdemu kibicowi.Przyklad nie tylko BB ale takze Gornika to najlepiej lobrazuje.Nie biezmy wiec na powaznie wpisow jego zwolennikow.
niezarejestrowany - Escobar 2017-03-19 16:17
Ale ilu my już tu ambitnych i nowoczesnych trenerów mielismy. Brosz Dzwigala Kubicki Podolinski i Sasal. Większość wybitnych trenerów z 1 ligowa przeszłością a jak przychodzili do nas i próbowali swojej filozofii to kibice dostawali białej gorączki z niedowierza co oglądają.

Jeden jedyny który się sprawdził to Ojrzynski. Fakt nie trafione transfery Korzyma czy kilku innych Ale chociaż gra proponowana przez tego szkoleniowca dobrze wpisywala się filozofię z która chce być kojarzony klub. Waleczni byli tylko za Ojrzynskiego. Nieraz brakowało umiejętności nieraz były pomyłki i klopsy Ale przynajmniej było wiadomo że winni muszą się liczyć z konsekwencjami. Teraz cokolwiek się nie stanie to supergwiazdy Chmiel czy inny Podgorski z racji nazwiska maja pewny plac.
To za Ojrzynskiego osiągnęliśmy najlepsze wyniki będąc niespodzianką w ekstraklasie. To nas mogli się obawiać najmozniejsi z ligi. Mówienie że Ojrzyński się nie sprawdził to rzucanie słów nie opartych na żadnych faktach. Nie dane mu było wyjść z chwilowego dołka w jakim się każdy zespół potrafi znaleźć i niestety się z nim pożegnano.

Ludzie zejdzcie nabziemie. W Bielsku w najbliższych latach nie będzie takich pieniędzy żeby zatrudniać wirtuozow. Będą najwyżej ligowi rzemieślnicy lub gasnace gwiazdy którzy mieli dużo wcześniej swoje lepsze chwile. Jak wychodzimy na zatrudnianiu takich gwiazd widzimy w w wielu meczach. Brak woli walki i ambicji zobaczy nawet Steve Wonder.

Nie mam nic do Kociana bo to dobry trener. Ale czy odpowiedni do miejsca w którym ma pracować.

Oczywiście numer 1 na liście do zmian to prezes. Takiego flegmatyka to my nigdy nie mieliśmy. Glogaza choć wyglądał na groźnego. A obecny? Ani groźny, ani powazany, ani żaden specjalista. On nawet nie ma swojego zdania. On tylko powtarza usłyszane w ratuszu. Jak taka osoba ma być zarządcą przedsiębiorstwa gdy trzeba pracownika wziąć na konkretną rozmowę lub gdy należy zacząć egzekwować wykonanie zadań. Pewnie wszyscy mu mówią cześć a nie dzień dobry.i. szybciej tu znajdą zmiany tym szybciej ktoś może nad tym bajzlem zapanuje
niezarejestrowany - Bruno 2017-03-19 15:49
Dla mnie Ojrzynski to juz raczej stara plyta.Nigdy tez go zbytnio nie cenilem.Ale zauwazylem ,ze w 1 lidze jest kilku dobrych trenerow ktorzy potrafili stworzyc dlobre zespoly z zawodnikow bez glosnych nazwisk i grajacych z tzw.sercem.Przyklad to np.Chojniczanka czy Wigry podpierajace sie zawodnikami przez nas niedocenionymi.My mamy wielki atut w tworzeniu dobrego zespolu.Jestesmy duzym miastem,,mamy piekny stadion i bodaj najwyzszy w lidze budzet.Nic wiec nie stoi na przeszkodzie do stworzenia w krotkim czasie dobrego i mlodego zespolu i to majacego ambicje.Pozdrowienia
niezarejestrowany - 100%BB 2017-03-19 15:40
Właśnie w takich meczach wychodzi jakość drużyny kiedy trzeba dobić osłabionego rywala. Nie ma jakości w tej drużynie. Po spadku mówiłem, że polska kopana jest przesiąknięta podziałami i cwaniakami, za dużo kwasów a Podbeskidzie, to nie Wisła Kraków, czy Ruch Chorzów, za TSP wielu serca nie zostawi, płuc nie wypluje, jak to sie mówi.
niezarejestrowany - lus 2017-03-19 15:39
Tylko nie Ojrzyński! On może trenować chłopaków w podstawówce. Jak ktoś go chce, to ma kiepską pamieć albo lubi trebnera z pupilkami typu Korzym i Lenartowski. Ojrzyński to bardzo kiepski trener.
niezarejestrowany - gijon 2017-03-19 15:20
Escobar i Mesko pięknie żeście to Panowie Wszystko ujęli w 100 % się zgadzam
Nic dodać nic ująć
niezarejestrowany - Mesko 2017-03-19 14:29
@Bruno, miałeś dokładnie taką samą myśl jak ja. Już w 1 połowie pomyślałem, że trzeba jak najszybciej zdjąć Janotę i Podgórskiego, bo było widać, że hamują każdy zalążek akcji naszego zespołu. Nie wiem czy wynik byłby lepszy ale nie może być przyzwolenia trenera na boiskowe lenistwo, grę w chodzonego na doczekanie do końca meczu. Zamiast "gryźć trawę" gdy przeciwnik został osłabiony czerwoną kartką i pojawiła się realna szansa na zbliżenie się do czołówki, nasi pomocnicy zachowywali się jak kuracjusze sanatorium wypoczynkowego, a nie zawodowcy, którym postawiono jakiś cel i go realizują z pełnym zaangażowaniem. Z taką mentalnością zawodników kluczowej linii to my daleko nie zajedziemy..
@Escobar, niewątpliwie masz rację, obecny prezes nie nadaje się na to stanowisko mimo dużej sprawności marketingowej. Gorzej natomiast, że nikogo z kwalifikacjami i charyzmą nie widać nahoryzoncie. Wyszukanie takiego cczłowieka to zadanie właścicieli klubu. Co do trenera można dyskutować. Zależy kim dysponuje. Skautów nie mamy i to też widać po transferach. Gdyby nie kontakty trenera byłoby jeszcze gorzej.
niezarejestrowany - Escobar 2017-03-19 13:22
Moje 4 punkty które należy zrobić żeby się poprawilo.

1. Zmiana prezesa na osobę z poważaniem i znającą się na rzeczy. Obecny może zostac na stanowisku marketingowca . Prezes który nie pozwoli także prezydentowi wejść na glowe
2. Zmiana trenera na Ojrzynskiego. Tylko i wyłącznie on umiał z naszego zespołu wycisnąć to coś. Każdy przed nim i po nim ktory chcial czegos nauczyc lamal sobie na tym żeby. Tiki taki u nas nie było i nie będzie. U nas jedynie sprawdza się piana na ustach i jazda na tylkach
3. Odstawienie od składu wypalonych gwiazdorow. Chmiel Magiera Podgorski i kilku jeszcze
4. Zmiany w kadrze pomocniczej. Skauci na poważnie a nie koledzy kolegów bez żadnych umiejętności. Niech ten klub przynajmniej sprawia wrażenie profesjonalnosci.
niezarejestrowany - depesz 2017-03-19 13:19
Ojrzyński wróć
niezarejestrowany - Bruno 2017-03-19 13:11
Ma racje Mesko piszac,ze bez dobrego przewietrzenia szatni nic sie w grze naszej druzyny nie zmieni.Ona po prostu nie ma serca do gry co widac golym okiem.Lubie Kocjana ale nie widze w jwego dzialaniach jakiejs mysli przewodniej.Malo tego mam do niego zal,ze nie interweniowal w ostatnim meczu zmianami juz w 1-szej polowie widzac jak nasi pilkarze (pomocnicy) graja (podchodza do meczu).Bez "wyciecia' kilku zawodnikow nie widze zadnej mozliwosci naprawienia tej druzyny.
niezarejestrowany - MarcoPolo 2017-03-19 11:59
@kwiatek
Za Ojrzysnkiego były przynajmniej punkty.... I chyba jego filozofia była jedyna słuszna. Przeprosić z Ojrzyńskim powinni się wszyscy, działacze, kibice, Krywult.... Może on coś zdziała
niezarejestrowany - MarcoPolo 2017-03-19 11:57
Nie rozumiem, piłkarze się zmieniają, trener się zmienia, prezes się zmienia, a gra Clay czas tak samo kiepska. Naprawdę nie jestem w stanie pojąć tego... Co trzeba zrobić aby to ruszyło,...
niezarejestrowany - Mesko 2017-03-19 11:46
Prezes ma przecież czas...jak w zeszłym roku w kwietniu, kiedy wszyscy kibice widzieli co się święci, pan Mikołajko robił sobie sweet focie w kwiaciarniach, wysyłał piłkarzy na dzień przed decydującymi o być albo nie być meczami do czytania bajek dzieciom, piłowania desek w marketach itp itd. Tak uciekła ekstraklasa i miliony złotych z canal +. Jeśli więc ktoś myśli, że zareaguje tera, to jest skrajnie naiwny albo myśli życzeniowo jak małe dziecko przed wystawą sklepu z zabawkami. W klubie porządki trzeba robić od samej góry aż po szatnię ale jeśli szatnia widzi, że szefowie płacą za fuszerkę trudno oczekiwać, że sami zadają sobie więcej trudu. Kasa się zgadza niezależnie od tego czy się biega czy truchta, a gdyby tak się trafił awans to jeszcze można by stracić miejsce w zespole więc po co awansować skoro można bez dociągnąć do emerytury zarabiając bez wysiłku kilkanaście tysięcy złotych na miesiąc.
Ukryty 2017-03-19 09:04
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - kwiatek 2017-03-19 08:30
Dokładnie,na tych leni potrzeba takiego siatkarskego kata jakim był Wagner. Przeprosić Ojrzynskiego i zacząć wszystko od nowa. Zmiana prezesa powinna nastąpić szybciej niż trenera.
niezarejestrowany - byt 2017-03-19 07:51
Patałachy!
niezarejestrowany - Escobar 2017-03-19 07:18
Każdy kolejny mecz tylko mnie upewnia że największym błędem było pozbycie się Ojrzynskiego. Tylko za jego czasow piłkarze grali do upadłego. Gdy zagrali piach w 1 połowie w szatni trener reagował skutecznie i byli widać poprawę gry. Fruwajace w szatni krzesła i zabijajacy wzrok trenera to właśnie to czego nam potrzeba. Glaskanie i udawanie fajnej atmosfery prowadzi do tego że na boisku mamy 11 panienek kopiacych jak na treningu. Zero woli walki i chęci zwycięstwa. Trener stoi i nie zachęca do gry. Nie motywuje jakkolwiek.

70 minut w przewadze a nasi grają tak że można mieć ochotę oglądać ojca Mateusza albo inne Klany. Przecież w tych piłkarzach nie ma ikry. Nie ma jaj. Przykład idzie z góry więc wszystko jasne.

Nam trzeba trenera bulteriera który zrobi z naszych pudelków maszyny do zagryzania.

Nieraz za Ojrzynskiego przegralismy Ale nigdy nie wstydzilem się takiej porażki jak wczorajszego remisu.
niezarejestrowany - koniec złudzeń 2017-03-19 00:25
Nic z tego nie będzie. Na pewno. Dotarło już chyba do wszystkich kibiców Podbeskidzia.
niezarejestrowany - LPD 2017-03-19 00:19
Prezes Mikołajko (uszanowanie Panie Prezesie) przed rundą mówił, że pierwsze trzy mecze o wszystkim zadecydują. No to Panie Prezesie (nieustający szacunek) na dziewięć możliwych punktów Pana waleczni - podopieczni zdobyli aż cztery. Jeden przyzwoity mecz w Bielsku i dwa takie, że kibic dostaje niestrawności.

Mają do lidera dziesięć punktów straty grają ponad 70 minut 11 na 10 i zamiast stłamsić rywala i zrobić wszystko, żeby po meczu zostało punktów siedem, a do drugiego miejsca sześć są zadowoleni z remisu, grają na czas i nie strzelają na bramkę. Są aż tak słabi czy aż tak im się nie chce?!

Niestety, trwa już 15 miesiąc staczania się w dół drużyny Podbeskidzia. Zespołu, który jeszcze nie tak dawno, nawet jeśli przegrywał z możnymi Ekstraklasy to przeważnie na placu pozostawiał zdrowie.

Panie Mikołajko, miało być pięknie, a jest coraz gorzej. Janota, Podgórski, Magiera... Kto Panu wmówił, że z tych piłkarzy coś będzie?! Jak macie w klubie takie rozeznanie do zakupów to zapytajcie pierwszego z brzegu kibica, np. z tych, którym się chce jeszcze jeździć za tą zbieraniną (podziwiam!) to lepiej doradzą.

Panie Prezesie, weź się Pan w garść, wejdź Pan do szatni i zrób tam po męsku porządek. Słychać już ostatni dzwonek.
niezarejestrowany - wąs 2017-03-18 23:09
Jak po niżej ktoś napisał to i ja się dołączam- Borecki WRACAJ!!! jak cię nie trawiłem , to muszę przyznać że miałeś JAJA, a twój następca tylko wydmuszki!! Hańba Bielska , drużyna najnędzniejsza od 20-stu lat, Wąsaty wracaj!!! posprzątaj ten burdel!!!!
niezarejestrowany - Bruno 2017-03-18 22:59
Kolejny raz trener Kocjan mnie rozczarowal.I to nie tylko z powodu ,"ze remies wzialby w ciemno"czy brakiem dokonaych zmian zaowdnikow w trakcie meczu (np.Podgorskiego) ale glownie z tego powodu,ze w dalszym ciagu stawia na EX-ligowcow typu wspomniany Podgrki liczac,ze sie odbuduja.Nie panie trenerze.To juz nie sa czasy w ktorych pan byl zawodowym pilkarzem.Teraz gdy juz junior trenuje b.ciezko jeden zawodnik moze grac az do 40tki a inny musi konczyc kariere przed 30-tka bo jego organizm jest zrujnowany.I na to nie ma lekarstwa.Liczenie wiec na odbudowanie sie tych naszych exligowcow to mzonka.Nie da sie byc gwiazda gdy organizm krzyczy "juz nie moge".Z [powazaniem
niezarejestrowany - Endriu 2017-03-18 21:33
No znowu narzekacie, a przecież znowu tak daleko jechali autobusem podobno 550 km, no i ten wiatr nie pomagał w rozegraniu, jeden zawodnik mniej też problem nie wiadomo jak kryć, ale już w komentarzu trenera jest sukceś , remis z liderem na jego boisko, a jutro się wypowiedzą kopacze jak to cudownie grali ale nic nie chciało wpaść i oczywiście zaproszą jeleni na kolejny mecz i tak co tydzień do końca ligi, a koniec miesiąca już się zbliża i kaska się należy.
niezarejestrowany - nie chcę na to patrzeć 2017-03-18 21:32
"Bralibyśmy punkt w ciemno" - do prawdy żenujące stwierdzenie. Ale p. Mikołajko z pewnością myśli tak samo. Kibic też zrozumie - przecież to potężny lider tej niezwykle silnej ligi.