Łowcy goli z Bielska-Białej


2017-04-04, 13:45  |  komentarzy (1)

W weekend reprezentacja Polski w amp futbolu zainaugurowała sezon od dwóch wygranych z Włochami. Do sukcesu w znaczący sposób przyczynili się zawodnicy Kuloodpornych Bielsko-Biała.

W sobotę biało-czerwoniwygrali 2:0, a w niedzielę poprawili skuteczność, zwyciężając 5:1. Cztery trafienia zanotował Bartosz Łastowski. Zawodnik sprowadzony w tym sezonie do Bielska-Białej ze Szczecina został wybrany najlepszym zawodnikiem Amp Futbol Ekstraklasy w sezonie 2016. Jedną bramkę dołożył Mariusz Krzempek, dla którego było to pierwszy gol w biało-czerwonej koszulce. Bramkarzem reprezentacji Polski jest Łukasz Miśkiewicz, czyli kolejny zawodnik klubu z Bielska-Białej.

Do Włoch wraz z kadrą seniorską poleciało czterech juniorów z Polski, którzy mieli okazję potrenować wraz z włoskimi rówieśnikami. Dwóch spośród nich to zawodnicy bielskich Kuloodpornych, 13-latkowie Jacek Konieczny oraz Oskar Salamon.

Dobra forma naszych zawodników cieszy tym bardziej, że 22 kwietnia w Płocku rozpocznie się kolejny sezon Amp Futbol Ekstraklasy. Miesiąc później na stadionie przy ul. Młyńskiej w Bielsku-Białej Kuloodporni zorganizują turniej Mistrzostw Polski, na który przyjedzie m.in. zespół z Hoffenheim, który jest ampfutbolową sekcją zespołu występującego w Bundeslidze.

Jeśli Fundacja Kuloodporni zdobędzie odpowiednie środki finansowe, to w roku 2017 w Bielsku-Białej odbędzie się także dwudniowe zgrupowanie piłkarskie dla niepełnosprawnych dzieci z całej Polski.

db

Foto: Bart Foto Sport

Artykuł wyświetlono 3650 razy
Kategoria: Piłka nożna - Pozostałe


Polecamy także:
2017-10-21
Chudik: Przepraszam kibiców
- Nie szukamy żadnego usprawiedliwienia, jeszcze raz przepraszam w imieniu swoim i drużyny za ten mecz. Będziemy walczyli dalej - mówi trener BBTS. Okazja do rewanżu w środę.
więcej
2017-10-21
Wygrana nie bez problemów
Bielski zespół zrehabilitował się za porażkę na inaugurację sezonu i po tie-breaku pokonał KSZO Ostrowiec. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Ola Jagieło.
więcej
2017-10-20
Rusza amatorska liga tenisa
Kończą się zapisy do największej w regonie amatorskiej ligi tenisa. Rozgrywki rozpoczynają się w najbliższy weekend na właśnie oddanych do użytku kortach w bielskich Komorowicach.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Czaniec 2017-04-04 15:46
BKS ! widzicie tak sie gra !!!!!!
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic