Ten zespół stać na więcej


2017-04-20, 09:43  |  komentarzy (24)

Ta drużyna, jak na I ligę, ma taki potencjał, że powinna walczyć o awans. Podbeskidzie z tym zespołem i trenerem stać na zdecydowanie więcej - mówi Wojciech Borecki.

Były prezes Podbeskidzia w rozmowie z katowickim "Sportem" podziela zdanie kibiców, że zespół gra poniżej możliwości. - Ta drużyna, jak na I ligę, ma taki potencjał, że powinna walczyć o awans. Oglądałem mecz z GKS-em Katowice i uważam, że „Górale” wygrali go zasłużenie. Mieli pomysł na to spotkanie i potrafili narzucić go rywalowi. Każdy popełnia błędy, ale uważam, że Podbeskidzie – z tym zespołem i z tym trenerem - stać na zdecydowanie więcej - mówi.

Wojciech Borecki podkreśla, że nadal z zainteresowaniem śledzi mecze Podbeskidzia. - Niezmiennie mieszkam na Podlasiu, a w Bielsku-Białej nadal prowadzę działalność gospodarczą. Generalnie zajmuję się biznesem, poczyniłem określone kroki inwestycyjne. Rozgrywki, oczywiście, śledzę. Ze szczególnym ukierunkowaniem na Podbeskidzie. Bardzo przeżywam ich mecze, bo uważam, że ten klub i to miasto zasługuje na ekstraklasę. Tam jest jego miejsce i tego wszystkim związanym z klubem życzę.

db

Artykuł wyświetlono 2504 razy
Kategoria: Piłka nożna - I liga


Polecamy także:
2017-05-21
Pokazali charakter
- Trzy punkty cieszą, bo był to trudny mecz, w którym pokazaliśmy charakter - mówi Jan Kocian, który we wczorajszym meczu nie mógł skorzystać z Nermina Haskicia czy Pawła Moskwika.
więcej
2017-05-20
Lewicki w doliczonym
W doliczonym czasie gry Szymon Lewicki zapewnił Podbeskidziu zwycięstwo nad Sandecją Nowy Sącz. Asystę przy golu zanotował powracający do składu Robert Demjan.
więcej
2017-05-20
Pobiegną po medale
Mija właśnie trzydzieści lat od założenia bielskiego klubu lekkoatletycznego Sprint. Z tej okazji w sobotę, 20 maja na stadionie w Wapienicy odbędzie się szczególna impreza.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - bodek 2017-04-21 00:21
@Piterek- może i pozyskał sponsorów 500 plus, ale z tego co się słyszy klub ma problemy z płynnością finansową, więc skoro jest pozyskane grono sponsorów nie zapewnia stabilnych finansów, to znaczy że klub jest niewłaściwie zarządzany, a wszelkie, nagłaśniane sukcesy prezesa to tylko zabiegi PR-u, a sytuacja jest gorsza niż nam się wydaje. Pytanie tylko czy to na pewno wina tylko pana Mikołajki?
niezarejestrowany - Piterek 2017-04-20 22:49
Myślę że charakterystyka poczynań w sferze zarządzania klubem obydwu prezesów bierze się z ich przeszłości a dokładniej wynika z ich roli na boisku piłkarskim. Borecki jako trener zwrócony był wzrokiem w kierunku boiska. Dlatego potrafił lepiej ocenić kwestie sportowe niż obecny prezes. Niestety siedząc na ławce trenerskiej trybuny miał z tyłu i stąd jego problemy z dogadaniem się z udziałowcem czy też kibicami. Mikołajko jako steward w trakcie meczu był zapewne zwrócony mniej szlachetną częścią ciała w kierunku murawy. Dlatego też jest niezorientowany w tematyce czysto piłkarskiej. Za to zwrócony przodem w kierunku trybun dobrze widział kto przychodzi na mecze a tym samym przejawia zainteresowanie tym klubem. To mu pozwoliło lepiej ułożyć relacje partnerskie i pozyskać sponsorów 500 plus.
niezarejestrowany - bodek 2017-04-20 21:37
@samael- przestań opowiadać bajki, to że nie weszli do ósemki to winni są tylko oni, a nie żaden zielony stolik, na boisku więcej punktów zrobił Ruch i tego żadne teorie spiskowe nie zmienią, własnie jak byśmy weszli do tej pierwszej ósemki to byłby efekt zielonego stolika, a że zachowanie Lechii było nie fair to już inna bajka
niezarejestrowany - bez szans 2017-04-20 17:48
To tak samo prawdopodobne że Okrzesik przyjdzie do BKS-u jak to że Krywult zaproponuje mu posadę prezesa w TSP :)
niezarejestrowany - stary kibic BKSu STAL 2017-04-20 16:31
zapraszamy Pana Janusza Okrzesika do BKSu -Stal s
SAMAEL66 2017-04-20 16:25
Widzę że cześć z wypowiadających się tutaj ma pamięć krótką i w dodatku wybiórczą. Borecki zostawił klub na miejscu spadkowy i z długiem. Za Mikołajki TSP walczyło o grupę mistrzowską a że przy zielonym stoliku stracili tam miejsce i się załamali i spadli to inna sprawa. Niestety obecny prezes jest tak samo nieskuteczny jak poprzednik w dodatku jest tak samo jak Borecki marionetką Jacka. Okrzesik wracaj!
niezarejestrowany - obeznany 2017-04-20 15:42
jak ktos mowi ze Borecki zostawil syf, to jak nazwac obency stan rzeczy? ten klub ma długi wsrod klubow w regionie gdzie trenował zima na sztucznym boisku. ludzie, wy sie modlcie zeby licencje przyznali
niezarejestrowany - XPXP 2017-04-20 15:36
@krak, prawda jest taka, że zmieniając Boreckiego Mikołajką dżumę zastąpiono trądem. Takiego zjazdu w dół nie mieliśmy w historii klubu i nie opowiadaj tu o jakichś małolatach, bo jak jest każdy widzi! Pracujący w TSP wystarczająco długo mają porównanie jak solidność sportową i finansową zastępuje się PRem. Borecki miał mnóstwo wad ale miał w klubie autorytet i odwagę podejmowania decyzji wtedy gdy trzeba. Gdy był już na wylocie rzeczywiście odpuścił sobie starania ale nigdy nie doprowadził do takiego dziadostwa jak jest teraz.
niezarejestrowany - bodek 2017-04-20 15:36
dostał syf po Boreckim, to prawda, ale narobił jeszcze większego zatrudniając Dźwigałę i cała resztę asiorów
niezarejestrowany - Klaus 2017-04-20 15:13
Przeciez to Mikolajko dostal w spadku ten syf ktory pozostawil po sobie Borecki.
niezarejestrowany - różnica 2017-04-20 14:56
Borecki był słabym prezesem. Mikołajko jest tragicznie słabym!
niezarejestrowany - krak 2017-04-20 13:36
mondralo, czemu mam milczeć, bo ty tak chcesz? Borecki zostawił klub ze sporym długiem i na ostatnim miejscu w tabeli, zaprzeczysz? Nie spuścił TSP tylko dlatego, że nie zdążył... Skonfliktował się z Murapolem, jednym z dwóch głownych akcjonariuszy - zaprzeczysz? Postulował połaczenie z BKS, co faktycznie równało sie końcowi klubu - zaprzeczysz? Pomimo olbrzymiej ilości transferów nie zbudował stabilnej drużyny - zaprzeczysz? Nie posunął ani o krok sprawy bazy szkoleniowej i szkolenia młodzieży, nie uruchomił akademii, nie wprowadził do zespołu wychowanków - zaprzeczysz? Nie załatwił żadnego większego sponsora, polegając tylko na pieniądzach z miasta i Canal+ - zaprzeczysz? Pozbył się wielu zasłużonych dla klubu osób (Moll, Gulewicz), wprowadzając swoich kumpli z BKS i okolic - zaprzeczysz (Dębski)? Obecna sytuacja klubu jest w duzej mierze jego dziedzictwem i żadne błędy Mikołajki tego nie zaciemnią. A gimbaza niech się podnieca "wielkim Boreckim"
niezarejestrowany - bodek 2017-04-20 12:40
Jakkolwiek oceniać Boreckiego jako prezesa, to w tej wypowiedzi ma rację, kadrowo to powinniśmy realnie walczyć o awans, tylko niestety chyba nie wszystkim na tym zależy, nie wiem nie jestem prezesem, nie wiem na ile to realne, ale wg mnie źle sformułowane są kontrakty, pieniądze powinny leżeć na boisku i wtedy zawodnicy mieliby wybór : albo gryziemy trawę i punktujemy by zarabiać, albo truchtamy po trawie, zbierając ochłapy. No a teraz pewnie jest : czy się stoi czy się leży, byle być w jedenastce czy osiemnastce .
niezarejestrowany - Rózne odcienie szarości 2017-04-20 11:51
Zapominacie że ogromny procent zawodników sprowadzanych przez każdego prezesa to życzenia trenera który w danym czasie pracował.
Skąd np pewność ze to Borecki "wyszukał" Tomasika a nie ówczesny trener? To samo pytanie tyczy się większej ilości zawodników.
Obecny skład TSP to życzenia Dźwigały i fantastycznego sztabu z którym niedawno zajął ostatnie miejsce w grupie eliminacyjnej z kadrą u-19.
Tak się dzieje bo nie ma dyrektora sportowego i prezes tylko przytakuje na prośby kolejnych trenerów
niezarejestrowany - mondrala 2017-04-20 11:35
zeby zamknac usta, to wymienie jeden trasnfer Boreckiego - wyszukał Piotra Tomasika z zaplecza ESy, gdzie jest teraz Tomasik to sobie sam sprawdz, inna kwestia jest ze pozwolił mu odejść, ale to było nieuniknione i nie da sie rownac TSP do Jagi
niezarejestrowany - mondrala 2017-04-20 11:32
co do "transferów bez sportowych efektow" masz na mysli młode talenty z Indii, Finlandii czy Korzyma? przeciez to zaciag Murapolu, wymienie wiecej udanych ruchow Boreckiego niz ty nieudanych :)
niezarejestrowany - mondrala 2017-04-20 11:31
@krak: Borecki jako jedyny prezes wypracował zysk, bodaj 1,4 mln w 2014 roku :-) no i nie spuscił nas z ligi - nigdy, nawet jak byliśmy czerwoną latarnią i Czesiu mówił że tu potrzeba księdza nie trenera, to utrzymali się

wiec milcz :)
niezarejestrowany - krak 2017-04-20 11:23
Błagam, tęsknić za Boreckim mogą tylko gimnazjaliści, których tata pierwszy raz puścił na mecz trzy lata temu. Nie bronię Mikołajki, ale Borecki na mojej liscie najgorszych prezesów ściga się tylko z Glogazą. Kłotnie z wszystkimi, utrata głownego sponsora, kilkadziesiąt transferów bez sportowych efektów, klub zostawiony z długami i na ostatnim miejscu w tabeli - a wy robicie z niego bohatera.
niezarejestrowany - kibicBB 2017-04-20 11:15
szanuj prezesa swego mozesz miec gorszego - jakze teraz prawdziwe...

nie sądziłem, że będę mówil, że potrzeba nam kogos takiego jak Boreś, teraz by sie przydał
niezarejestrowany - Ewq 2017-04-20 11:15
Tak tak, wylewajcie dalej swoje żale bo prezes na pewno czyta wasze wpisy i bardzo się nimi przejmuje... Były prezes tez ma wiele za uszami...
@Kibic - to postaw Prezesowi ultimatum... Cwaniak za klawiatury
niezarejestrowany - Kibic 2017-04-20 11:06
Niestety pan Mikołajko jest odpowiedzialny za spadek
Nie zrobił żadnego ruchu żeby ratować ekstraklasę
A ryzyko było warte min.5mln. złotych z C+
Trzeba postawić mu ultimatum
I tylko jemu...
niezarejestrowany - Kibic 2017-04-20 10:28
Gdzie są ci co twierdzili ze jak Borecki odejdzie to nowy prezes wszystko naprawi i będzie ok, jak im teraz w gębie?
niezarejestrowany - XPXP 2017-04-20 10:20
Łza się w oku kręci na myśl co Mikołajko zrobił z tym klubem. Była ekstraklasa, były mecze z Lechem, Legią, Jagiellonią, a teraz Bytów, Kluczbork i inne wygwizdowy, a do tego trwonienie kasy na różnych Janotów, Podgórskich, Jaworskich i zero perspektywy na zmianę rzeczywistości.
niezarejestrowany - Kkk 2017-04-20 10:08
Ile razy już to słyszałem...