Powalczą u siebie


2017-05-19, 13:28  |  komentarzy (1)

Po turnieju w Płocku czas na drugą odsłonę Amp Futbol Ekstraklasy, czyli polskiej ligi piłkarzy po amputacjach. Tym razem ampfutboliści o punkty powalczą w Bielsku-Białej.

Gospodarzem turnieju będą Kuloodporni Bielsko-Biała. Zespół słynie z licznej i gorąco dopingującej publiczności. O tym, która z drużyn najlepiej poradzi sobie z presją trybun przekonamy się już w najbliższy weekend. Bielski zespół ma ogromne apetyty na sprawienie kolejnej niespodzianki. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej gry w Płocku, mimo że nie do końca przełożyło się to na liczbę punktów. W najbliższy weekend będziemy wspierani przez nasze rodziny, znajomych oraz bliskich, co dodatkowo zmotywuje nas do walki. Celujemy w komplet punktów, ale wszystko jak zawsze zweryfikuje boisko - zapowiada Bartosz Łastowski z drużyny Kuloodpornych.

W zeszłym roku w Bielsku-Białej rozegrany został finałowy turniej Amp Futbol Ekstraklasy, podczas którego mistrzostwo Polski wywalczyli zawodnicy Husarii Kraków. - Na pewno zrobimy wszystko, żeby powtórzyć wynik z sezonu 2016. Wszyscy rywale bardzo dobrze przygotowali się do ligi, dzięki czemu możemy oglądać i rozgrywać ciekawe oraz wyrównane pojedynki. Rywalizacja będzie bardzo zacięta, a my udowodnimy, że mimo zwycięstwa nie pokazaliśmy jeszcze wszystkiego na turnieju w Płocku - mówi Igor Woźniak, zawodnik Husarii.

Zawody będą też bacznie obserwowany przez trenerów reprezentacji Polski Amp Futbol. Kadra, prowadzona przez Marka Dragosza przygotowuje się bowiem do międzynarodowego turnieju Amp Futbol Cup w Warszawie, w którym 24 i 25 czerwca biało-czerwoni powalczą z Anglią, Francją, Japonią, Grecją i Irlandią. Amp Futbol Cup będzie dla reprezentacji kluczowym sprawdzianem formy przed październikowymi mistrzostwami Europy w Turcji. 

II Turniej Amp Futbol Ekstraklasy 2017 odbędzie się 20-21 maja na stadionie przy ul. Młyńskiej w Bielsku-Białej. Wstęp bezpłatny.

Sobota 20 maja:
11:00 Oficjalne rozpoczęcie
11:15 Kuloodporni Bielsko-Biała - Anpfiff Hoffenheim
12:15 Gloria Varsovia - GKS Góra
14:00 Husaria Kraków - Anpfiff Hoffenheim
15:30 Kuloodporni Bielsko-Biała - Gloria Varsovia
16:30 GKS Góra - Husaria Kraków

Niedziela 21 maja:
8:00 Anpfiff Hoffenheim - Gloria Varsovia
9:00 Kuloodporni Bielsko-Biała - Husaria Kraków
10:30 Anpfiff Hoffenheim - GKS Góra
12:00 Gloria Varsovia - Husaria Kraków
13:00 Kuloodporni Bielsko-Biała - GKS Góra
14:00 Ceremonia zakończenia i wręczenie pucharów

Aktualna tabela i wyniki Amp Futbol Ekstraklasy dostępna są tutaj. Organizator rozgrywek Amp Futbol Ekstraklasy: Stowarzyszenie Amp Futbol Polska. Rozgrywki współfinansowane są ze środków PFRON oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Foto: Bartłomiej Budny

db

Artykuł wyświetlono 1503 razy
Kategoria: Piłka nożna - Pozostałe
Galeria:Polecamy także:
2017-10-21
Chudik: Przepraszam kibiców
- Nie szukamy żadnego usprawiedliwienia, jeszcze raz przepraszam w imieniu swoim i drużyny za ten mecz. Będziemy walczyli dalej - mówi trener BBTS. Okazja do rewanżu w środę.
więcej
2017-10-21
Wygrana nie bez problemów
Bielski zespół zrehabilitował się za porażkę na inaugurację sezonu i po tie-breaku pokonał KSZO Ostrowiec. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Ola Jagieło.
więcej
2017-10-20
Rusza amatorska liga tenisa
Kończą się zapisy do największej w regonie amatorskiej ligi tenisa. Rozgrywki rozpoczynają się w najbliższy weekend na właśnie oddanych do użytku kortach w bielskich Komorowicach.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Endriu 2017-05-19 15:28
Z całym szacunkiem dla ludzi ale wygląda to jak horror.
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic