"Górale" grają dalej


2017-08-08, 20:39  |  komentarzy (51)

Bez większych problemów zespół Dariusza Fornalaka poradził sobie ze Świtem Nowy Dwór i awansował do 1/8 Pucharu Polski. Jedną z bramek strzelił nowy nabytek klubu - Valerijs Sabala.

Goście strzelanie rozpoczęli w 13. minucie, gdy do siatki trafił Adrian Rakowski. Świt wyrównał dziesięć minut później i w kolejnych minutach przejął inicjatywę na boisku, ale gola "do szatni" zdobył dla "Górali" Valerijs Sabala. Po zmianie stron zwycięstwo Podbeskidzia przypieczętował jeszcze Paweł Tomczyk, który chwilę wcześniej zmienił na boisku debiutującego w bielskich barwach Łotysza.

Kolejnym rywalem TSP będzie lepszy z pary Arka Gdynia/Śląsk Wrocław.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (1:2)
Bramki: Rakowski (13', Sabala (44') Tomczyk (75')

Świt: Prus - Pomorski (66. Wiśniewski), Przysowa, Drwęcki, Steć, Gabrych, Kozłowski, Perzyna (61. Dara), Wolski (76. Palczyński, Dankowski, Basiuk.

Podbeskidzie: Fabisiak - Sierczyński, Malec, Wiktorski, Moskwik - Hanzel - Pindera (84. Kostorz), Rakowski (61. Matuszczyk), Iliev, Sierpina - Sabala (74. Tomczyk).

Foto: TSP

db

Artykuł wyświetlono 2850 razy
Kategoria: Piłka nożna - I liga


Polecamy także:
2017-08-22
Podziękują Robertowi
Król strzelców ekstraklasy i najlepszy jej zawodnik sezonu 2012/13 pożegna się z bielskimi kibicami przed dzisiejszym meczem z Ruchem Chorzów. Robercie, dziękujemy!
więcej
2017-08-21
Murapol nadal sponsorem?
Były mniejszościowy akcjonariusz Podbeskidzia chciał pozostać sponsorem bielskiego klubu. Deweloper za reklamę oferował 500 tys. zł - pisze były wiceprezes "Górali".
więcej
2017-08-21
Sabala z powołaniem
Valerijs Sabala otrzymał powołanie do reprezentacji Łotwy na mecze eliminacji mistrzostw świata. 23-letni napastnik do Podbeskidzia dołączyła przed kilkoma tygodniami.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - qwerty 2017-08-10 08:06
Tomczyk wlazł w 74' i minutę później GOL. Dobry początek. Oby się nie pogubił w tym naszym grajdole - dziewczynki, piwko i kilkunastotysięczne stypendium od miasta (tj. z naszych podatków) - takie luz marija
miron.mika 2017-08-09 22:42
@BBTS fan- ależ ja nie mam pretensji do Leszczyńskiego, mecz był nerwowy, wszystkim puściły nerwy, zdarza się. Podałem to jako przykład zmiany nastrojów wśród kibiców.
niezarejestrowany - ot niespodzianka 2017-08-09 20:59
^Górale^ grają dalej a Bytovia wyeliminowała z PP Lechię Gdańsk.
niezarejestrowany - kibic 2017-08-09 20:00
Wystarczy jedno czarodziejskie słowo,podpowiem "przepraszam"
niezarejestrowany - BBTS fan 2017-08-09 18:55
Dalibyście spokój temu Leszczyńskiemu. Chłopak ambitny, a kibice go nie wiadomo za co sponiewierali to mu nerwy puściły tak jak i kibicom. Wystarczy tych animozji między zarządem, a trenerem, braku wiarygodności klubu, żeby jeszcze jednego z najlepszych naszych zawodników postponować. Ktoś musi pierwszy się opanować.
miron.mika 2017-08-09 17:23
@ona - oczywiście że tyle nie będzie , pomijając mój oczywisty błąd arytmetyczny, to tylko był przykład na moja opinię, że bez sensu jest ocenianie drużyny na tym etapie, bo za parę meczy można diametralnie zmienić zdanie
To tak jak z Leszczyńskim , przed sezonem prawie wszyscy wręcz żądali jego wykupu, a teraz jak puściły mu nerwy i "zapajacował" to prawie wszyscy chcą go ukrzyżować
niezarejestrowany - 100%BB 2017-08-09 15:48
Z tym, ze dyrektora powołali na to stanowisko za 2 dwunasta więc trudno nie zauważyć że transfery sa na chybił trafił, a trener po meczu PP w Radomiu miał już tego dosyć. Raz że wymaga się od trenera wyniku, a piłkarze, ci nowi tego nie gwarantują wykonania roboty, za którą predzej czy później jako pierwszy odpowie trener Kocjan.
niezarejestrowany - Ziutek kibic 2017-08-09 15:41
A Leszczu za bardzo gwiazdorzy i dlatego zaczął lekceważyć kibiców.
niezarejestrowany - Góral 2017-08-09 15:24
Dyrektor transfery robi w porozumieniu z trenerem
bo to trener jest odpowiedzialny za wyniki
Dziwne....
niezarejestrowany - Ona 2017-08-09 14:57
@miron.mika jak za 4 mecze będą mieć 15 pkt to stawiam Ci piwo :) :) :) Oceniłam poziom drużyny na dzień dzisiejszy. Na to co widziałam w ostatnim ligowym meczu itp Gratuluję Ci optymizmu.
niezarejestrowany - Beskidczyk 2017-08-09 14:41
Góral A myślisz od czego w klubie jest dyrektor sportowy. Od noszenia sprzętu na trening czy od podawania piłek?
niezarejestrowany - góral 2017-08-09 14:19
To ja pytam : kto jest odpowiedzialny za transfery?
bo chyba nie trener
Więc KTO?
niezarejestrowany - Beskidczyk 2017-08-09 13:27
Pierwsza sprawa gratulacje dla Posbeskidzia za wczorajsze zwycięstwo. Druga. Skąd przesłanki, że Kocian nie otrzymuje wynagrodzenia? Kolejna sprawa. Piszemy piłkaRZ, a nazwiska z wielkiej litery. Czwarta. Powodzenia dla Szymona Zgardy. Ostatnia M.......k nie pozdrawiam!
miron.mika 2017-08-09 13:15
@Kalkulator dla mirona, brawo udowodniłeś że powtarzałem klasę z matematyki, rajcuje cię to? przyznaję się, popełniłem literówkę, ale czy to zmienia sens wypowiedzi? równie dobrze mogło być 16 po pięciu. lub 22 po siedmiu.
niezarejestrowany - kalkulator dla mirona :) 2017-08-09 12:48
@Ona, przecież to jego poletko. Jego matma poraża. 4 mecze załóżmy po 3 pkt = 12 + jeden pkt. uciułany na remisie = 13 :)
niezarejestrowany - LPD 2017-08-09 12:41
@M-----k, a ja nie rozumiem, jak w XXI wieku można być tak zacofanym ortograficznie. No chyba, że masz 4 lata, płetwy zamiast dłoni i klawiaturę ze startymi literkami. Wtedy to ok.
niezarejestrowany - piłkarka 2017-08-09 12:40
kto to jest piłkaż???
niezarejestrowany - M------k 2017-08-09 12:35
Nierozumię jednego,kocjanowi nie płaca a dziś zaś nowy piłkaż na pokładzie
miron.mika 2017-08-09 12:35
@Ona niczego ci nie zabraniam, zresztą jak miałbym to zrobić? po prostu usiłuję wyjaśnić że to obecnie jest bez sensu> Chcesz to oceniaj tylko czy jak za cztery mecze będą mieć np. 15 pkt ( wiem przesadzam) to dalej będziesz mówiła że poziom drużyny to II liga?
niezarejestrowany - Kibic93 2017-08-09 12:24
@Ona Miron ma całkowitą rację i próbuje niektórym wyjaśnić, że nie należy skreslać niektórych po np. 2 meczach, ale do niektórych takich jak Ty to nie dociera.
niezarejestrowany - Ona 2017-08-09 11:20
@miron.mika może troszkę się uspokój , dlaczego zabraniasz oceniania drużyny tu i teraz? Są w takiej a nie innej formie, może będzie lepiej, a może nie.
miron.mika 2017-08-09 11:02
Przestańcie oceniać siłę drużyny po dwóch meczach w lidze, bo co mają powiedzieć w Sosnowcu czy Katowicach? Odra idzie po awans? Trzeba tylko na nich przysiąść by im się chciało i tyle. Na awans pewnie to nie starczy, ale na spokojne utrzymanie i budowę drużyny na przyszły sezon w zupełności. O sile możemy mówić koło 8 kolejki.
niezarejestrowany - Ona 2017-08-09 09:36
Podsumowując ostatnie wydarzenia, poziom drużyny odpowiada II lidze. Przegrany mecz w przewadze z pierwszoligowcem, pewnie wygrany mecz z drużyną z III Ligi i remis ( wygrana w karnych ) z drużyna z II ligi... Smutne, ale prawdziwe :(
niezarejestrowany - Ddd 2017-08-09 09:05
Dlaczego Jaroch nie gra??
niezarejestrowany - tsp 2017-08-09 08:36
nie ma się co podniecać
nie ma drużyny
są bezjajeczni