Trener idzie do sądu


2017-08-09, 15:16  |  komentarzy (119)

Jan Kocian odpowiedział na stanowisko klubu. Trener zarzucił władzom Podbeskidzia mijanie się z prawdą i zapowiedział skierowanie sprawy rozwiązania kontraktu do PZPN.

Pełna treść oświadcznia Jana Kociana:

- Niniejszym, w związku z zapoznaniem się z treścią komunikatu zarządu klubu TS Podbeskidzie Bielsko-Biała opublikowanego stronie internetowej klubu, a także na stronach internetowych redakcji sportowych, informuję, iż przedstawione przez klub twierdzenia nie polegają na prawdzie, zaś zaprezentowane stanowisko stanowi wypaczenie współpracy pomiędzy stronami.

- Nie można zgodzić się w żaden sposób z twierdzeniami jakoby władze klubu były zaskoczone przedstawionym przeze mnie i konsekwentnie prezentowanym stanowiskiem, sugerując przy tym w sposób nieuprawniony opinii publicznej jakoby złożone przeze mnie zwolnienie lekarskie stanowiło przejaw braku woli do dalszego prowadzenia drużyny klubu TS Podbeskidzie. Pragnę w sposób stanowczy podkreślić natomiast, iż pogorszenie mojego stanu zdrowia wywołane było przede wszystkim niewłaściwym działaniem ze strony zarządu klubu TS Podbeskidzie, które to działanie naruszało podstawowe prawa trenera zagwarantowane zarówno w powszechnie obowiązujących przepisach prawa, jak również przepisach Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jednocześnie po przebyciu specjalistycznych badań, potwierdzono, iż zmuszony jestem poddać się dalszej hospitalizacji, o czym natychmiastowo poinformowałem Klub. Wskazałem również w trybie właściwych przepisów prawa, iż po przebyciu hospitalizacji, którego zakończenia nie można przewidzieć w tym momencie, gotowy będę do dalszej realizacji powierzonych mi obowiązków wynikających z wiążącej mnie z Klubem TS Podbeskidzie umowy.

- Nie można przy tym zgodzić się, aby klub starał się realizować swoje obowiązki przewidziane w przepisach związkach PZPN, w szczególności zaś w zakresie doboru nowych zawodników, czy też wyboru miejsca przygotowania drużyny. Podkreślić należy, iż wszelkie działania zarządu klubu w zakresie dokonywanych transferów zarówno do jak i z klubu, zostały przeprowadzone nie tylko wbrew sugestiom przekazywanym przeze mnie zarządowi klubu, ale również całkowicie na przekór mojej opinii. Co więcej nie jest zgodne z prawdą jakoby klub realizował moją wolę w zakresie wyboru miejsca przygotowania drużyny. Wybór bowiem miejsca obozu szkoleniowego został dokonany na podstawie analizy oferty wielu ośrodków zarówno w Polsce, jak i poza granicami. Suwerenną decyzją zarządu Klubu był wybór ośrodka na Słowacji, jako oferty najkorzystniejszej.

- W tym miejscu pragnę również wskazać, iż w istocie w związku z unikaniem kontaktu z moją osobą przez Zarząd Klubu od zakończenia poprzedniego sezonu rozgrywkowego, zmuszony zostałem do zgłoszenia się do kancelarii prawnej, która reprezentuje moje interesy w kontaktach z Klubem. Podkreślić przy tym należy, iż klub wbrew prezentowanemu stanowisku, nie wywiązywał się i nadal się nie wywiązuje ze wszystkich swoich zobowiązań wynikających z zawartej pomiędzy stronami umowy. Jednocześnie jednak, z uwagi na rozbieżność stanowisk stron w zakresie prawidłowej realizacji przez Klub obowiązków względem trenera zagwarantowanych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa oraz przepisach PZPN, a także brak dalszej woli współpracy ze strony Klubu TS Podbeskidzie Bielsko-Biała celem ugodowego rozwiązania sporu, zmuszony jest do skierowania sprawy do rozstrzygnięcia przez Piłkarski Sąd Polubowny przy PZPN.

Foto: TSP

db

Artykuł wyświetlono 4509 razy
Kategoria: Piłka nożna - I liga


Polecamy także:
2017-10-21
Gole w końcówkach bolą
- Najbardziej boli, że po raz kolejny straciliśmy bramkę w końcówce spotkania. Już trochę punktów w końcówkach straciliśmy i to boli - mówi trener Adam Nocoń.
więcej
2017-10-21
Wygrana była blisko
"Górale" dwukrotnie wychodzili na prowadzenie i dwukrotnie je tracili. Odra Opole do remisu doprowadziła na cztery minuty przed końcem. To kolejne stracone punkty bielszczan.
więcej
2017-10-21
Chudik: Przepraszam kibiców
- Nie szukamy żadnego usprawiedliwienia, jeszcze raz przepraszam w imieniu swoim i drużyny za ten mecz. Będziemy walczyli dalej - mówi trener BBTS. Okazja do rewanżu w środę.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - BB 1907 TS 2017-08-11 09:56
@antek Dobre. Słuszne spostrzeżenie. Mówią że im krócej potrafisz się wypowiedzieć, tym bardziej jesteś inteligentny. Ja niestety cały czas z tym walczę, ale kiepsko mi idzie. Jednak jeszcze brakuje człowiekowi tej inteligencji.
P.S. zaznaczam że od 16 lat nie mam żadnego przełożonego. Prowadzę własną firmę.
niezarejestrowany - napszód januf 2017-08-11 08:18
niezarejestrowany - antek 2017-08-10 22:15
podziwiam wpisy tych, którzy piszą na pół strony A4. myślicie, że ktos to czyta takie epopeje????

no wiesz polecenia przełożónego nalezy wykonywac :) hahahahhahahahahahah
niezarejestrowany - BB 1907 TS 2017-08-10 22:41
W tej chwili rzeczywiście jeszcze nie wiadomo komu wierzyć, ale to się niedługo już samo wyjaśni. Ja bynajmniej nie miałbym tyle odwagi żeby publicznie, dwukrotnie poświadczyć nieprawdę. Pożyjemy, zobaczymy
niezarejestrowany - dobra rada 2017-08-10 22:30
@BB1907

ja mysle ze najlepiej bedzie jak przestaniesz wierzyc Mikołajce
niezarejestrowany - BB 1907 TS 2017-08-10 22:18
Przeczytałem odpowiedź klubu na oświadczenie trenera i zbaraniałem. Trener oprócz chęci rozwiązania kontraktu zażądał też pieniędzy należnych mu za cały okres kontraktu. Trzeba przyznać że poszedł po bandzie. Nie chce mi się wierzyć że on na prawdę myśli że ktoś mu te pieniądze wypłaci. Panie Prezesie dla dobra zawodników i klubu proszę zadzwonić do trenera i zaprosić go na rozmowę. Może już w tym szpitalu podali trenerowi odpowiednie leki i znów zaczął myśleć rozsądnie. Im szybciej to nastąpi (a kiedyś i tak musi) tym lepiej dla obu stron
niezarejestrowany - antek 2017-08-10 22:15
podziwiam wpisy tych, którzy piszą na pół strony A4. myślicie, że ktos to czyta takie epopeje????
miron.mika 2017-08-10 18:04
@BB 1907 TS- dobrze dyskutować z rozsądnym człowiekiem, a wracając do tematu, oczywiście że wszystko co napisałeś jest prawdą, nie wiem tylko czy Cię dobrze zrozumiałem, ale ja nie uważałem założenia o natychmiastowym powrocie do Ekstraklasy i zaryzykowania stabilnością finansów za słuszne, to była tylko moja opinia skąd wziął się obecny stan rzeczy i tyle. Pozdrawiam
niezarejestrowany - Konserwatywny Liberał. 2017-08-10 17:05
Ludzie długi są dlatego, że nie za mało jest sponsorów. A przez to, że spadliśmy odeszło nam 5-6 mln zł z Canal+ to kupa kasy, która ratowała sytuację. Bez mocnych sponsorów tak to teraz będzie wyglądało nie pozostaje nic innego jak tylko awansować. I w ten sposób poprawić sytuację. Może wtedy przyjdą sponsorzy. Prezes mógłby bardziej się starać, no albo naczelny w Ratuszu w poszukiwaniach.
niezarejestrowany - LPD 2017-08-10 16:58
@100% - przeważnie piszesz rozsądnie, ale z tym "PZPN nas rozegrał" mnie załamujesz. Pamiętaj, że spadliśmy sami, bo mieliśmy trenera wfistę i ciaparajdę prezesa, który po 33 czy 34 kolejce go nie zwolnił. Siedem meczów, a w nich zdobyty, w dodatku cudem, jeden punkt to ewenement na skalę światową. Nawet ostatnio słabiutko wyglądający, pod każdym, względem Ruch w rundzie dodatkowej zdobył trzy czy cztery punkty. Nie szukajmy sprawców naszego nieszczęścia daleko. Patrzymy na siebie. Po meczu ze Śląskiem trener Podoliński miał lecieć! Możliwe, że do teraz byłaby w Bielsku-Białej Ekstraklasa.
niezarejestrowany - BB 1907 TS 2017-08-10 16:54
@miron.mika generalnie zgadzam się z Tobą, ale poruszyłeś istotną kwestię, że długi powstały z fałszywego założenia że awansujemy. Mnie na studiach uczyli analizy ryzyka i jakbym był prezesem to nigdy nie oparłbym budżetu na założeniu że awansujemy! Szansa na awans wynosi niewiele ponad 10%. Dość daleko do 50, nie mówiąc o wyższych liczbach. Mało tego, mamy już w tym względzie własne doświadczenia, kiedy za czasów galacticos z Kompałą na czele klub omal nie zbankrutował. Wtedy też oparto budżet na tym samym założeniu. Już z samej tamtej nauczki prezes (a być może prezydent) nie powinien powielać tego samego błędu. Ale mniejsza z tym, mówią że kto nie ryzykuje ten nie żyje. Zastanawia mnie inna kwestia. Ponoć różnica w przychodach między Ex a 1 ligą to ok. 5 mln. Czy po awansie do ex na pewno trzeba całą tą dodatkową kwotę wydać?? Przecież odległości na mecze są podobne, koszenie trawy też kosztuje tyle samo. Po co brać po awansie nowych (drogich) zawodników i wydać na to wszystko co się ma w kieszeni? Ja bym zostawił tych zawodników którzy wywalczyli awans (różnica w poziomie pomiędzy tymi ligami jest nieznaczna) i ewentualnie dał im z tych dodatkowych 5 mln jeden mln na podwyżki. Jeżeli się nie utrzymają to trudno, nie ma tragedii, wracamy z powrotem do 1 ligi (i tak tu teraz już jesteśmy). A jeżeli się utrzymają to mamy zaoszczędzone 4 mln. Byliśmy 5 lat w Ex i zamiast mieć odłożone na klubowym koncie 20 mln oszczędności to mamy długi. Ktoś kto potrafi dobrze zarządzać firmą i pieniędzmi zawsze powinien myśleć o tym żeby mieć coś odłożone na ciężkie czasy. U nas widzę jest z tym trudno.
niezarejestrowany - salamander 2017-08-10 16:32
@100%BB - a skąd wiesz, że w sezonie spadkowym nie było obiecanej premii za utrzymanie? Pytam o to dlatego, bo kilka miesięcy temu były głosy, że gdyby klub/miasto/ktokolwiek obiecał piłkarzom ekstra premie za awans, to z pewnością byśmy po roku wrócili do Ex, a zła gra piłkarzy miała być wynikiem braku takiej zachęty. Późnej okazało się, że jednak premia za awans była i to wielce sowita.
niezarejestrowany - 100%BB 2017-08-10 15:30
Stypendia to nie wiele zmienia skoro klub nie ma kasy aby płacić umysłowym, lekarzom, regulować pieniądze za obozy czy wypłacic sztab trenerski.
Jako samo miasto jeszcze sie broni ale widać, że prezydent nie ma już tyle pary i pozytywnej energii co przez pierwsze 8 lat rządów w miescie. Czasu się nie oszuka, wielu ludzi po 70 roku życia odczuwa upływ sił i woli do życia po 75 roku życia starzenie człowieka przyspiesza, to zegar biologiczny tyka i nie ma gadania. Starsi ludzie myślą już innymi kategoriami i trudno im zrozumieć świat ludzi młodych i tych co chcą działać, coś zmienić. Prezydent osiągnął już wszystko jest spełniony, na swoim stanowisku! Zasada jest taka, ze z pełnego kielicha nie może sie przelewać..... To widać na na przykładzie TSP czy BBTS. Do 2010 roku prezydent podejmował dużo trafniejsze decyzje w sprawie klubu piłkarskiego niż to ma miejsce w chwili obecnej.
niezarejestrowany - bielszczanka 2017-08-10 15:13
100%BB - prezydent powinien dawno sobie dac siana z zarządzaniem miastem ...... same buble nam tutaj tworzą. Nic więcej. Nic w tym miescie nie działa !!!!!!
niezarejestrowany - stypendia :) 2017-08-10 15:12
Ida wybory. Kibice nie zapomnijcie wybrać Pana Jacka. Któż inny będzie łał pieniadze w tą studnię bez dna ...... i bez wyników.
niezarejestrowany - 100%BB 2017-08-10 15:11
@bielsko80 długi wcale nie musiały być, potrzeba było zmobilizować piłkarzy "premią za utrzymanie" kiedy pzpn nas rozegrał ratując tym samym Ruch Chorzów. Jak to możliwe że prezydent miasta obiecał 1,5 miliona premii za awans do ekstraklasy a nie mogli nawet tych 900 tys wypłacić za utrzymanie ekstraklasy. Podbeskidzie, spadli z długiem, i ten dług przechodzi z roku na rok, a zeszły sezon był drogi ponieważ mieli piłkarzy z nazwiskami, którzy mieli pomóc wrócić do elity. Tak się nie stało, klub nie zarobił na zadnym transferze i problem gotowy. Jak mówię prezydent miasta jest coraz starszy i ma mniej sił aby sprostać wyzwaniom i kłopotom które mnożą się jak grzyby po deszczu. To na razie dotyczy jedynie spółek podległych miastu...i całe szczęście.
niezarejestrowany - bielsko80 2017-08-10 14:59
długi były, są i będą o czym w mieście dobrze wiedzą - to tylko mydlenie oczu. Kasa ze spółek miasta, dotacje na stypendia, utrzymanie stadionu to wszystko jest za mało by grać na odpowiednim poziomie w I lidze nie mówiąc już o ekstraklasie. Powstał stadion za grube miliony, więc pompuje się kasę w p.nożną by wszystkich przekonać, ze to było miastu potrzebne, nie patrząc że potrzeb w mieście jest o wiele więcej. Takie życie - kto bogatemu zabroni.
niezarejestrowany - fan club 2017-08-10 14:55
@miron.mika- prosze Cię. .....itd
Ukryty 2017-08-10 14:40
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
Ukryty 2017-08-10 14:39
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
miron.mika 2017-08-10 14:39
do tego niżej: ty oczywiście nie zapominasz?
@franio - 27 lipca ? 14 dni opóźnienia to grubo po terminie? podejrzewam że każdy prowadzący jakiś interes chciałby mieć tylko takich solidnych partnerów którzy płacą w terminie, a niesolidnych to takich którzy z fakturami spóźniają się o 14 dni, a nie grubo więcej. Oczywiście że za zimowy zapłacili z opóźnieniem ale zapłacili, a dlaczego są opóźnienia to każdy rozsądny wie.
Oczywiście że długi powstały z winy zarządu, to obciąża Mikołajkę bez dwóch zdań, ale powstały z powodu fałszywego założenia że w pierwszej lidze będziemy tylko rok i utrzymano ekstra klasowe kontrakty, na które klub stać nie było, zatrudniono pozoranta jako trenera i którego zwolnienie wiele klub wykosztowało etc. Nie wiem co będzie za rok? Może nic dobrego a może po uregulowaniu zaległości będą finanse trzymane na miarę możliwości i długów już nie będzie?
Ale jeszcze raz apeluję: z tematem długów wstrzymajmy się tydzień, dwa, by mogły zostać uregulowane. Jeżeli tak się nie stanie, to będzie znaczyło że w klubie nic się nie zmienia i chyli się ku upadkowi. Amen
niezarejestrowany - hahahaha 2017-08-10 14:20
hahaha wybielanie panów trwa w najlepsze. Pamietajcie o zmianie IP :)
niezarejestrowany - Beskidczyk 2017-08-10 14:19
Szczerze to myślałem, iż Kocian to "chłop na poziomie", ale po tym co czytam to straciłem do niego zaufanie. Przeczuwam, że jego następnym pracodawcą będzie Piast Gliwice
niezarejestrowany - akraka 2017-08-10 14:07
wyborca - pan Jacek nie ma komputera więc nie przeczyta co pan tu napiasłeś. Proponuję iść i osobiście dużymi literami powiedzieć.
I nie zapomnij znowu głosowac na Pana Jacka wszak jest super, uczciwie i przejrzyście.
niezarejestrowany - wyborca 2017-08-10 13:44
Panie Krywult zaległości są i to pewne , ktoś Pana robi w ....... bambuko delikatnie mówiąc !.
niezarejestrowany - Pala 2017-08-10 13:41
młynek - racja racja