Lech zakontraktowany


2017-09-28, 07:13  |  komentarzy (69)

23-letni Kamil Lech podpisał roczną umowę z Podbeskidziem z możliwością jej przedłużenia. W zeszłym sezonie bramkarz rozegrał dziewięć spotkań w ekstraklasie.

Kamil Lech mierzy 190 cm wzrostu i waży 85 kg, całą swoją dotychczasową karierę spędził w Ruchu Chorzów. Jest wychowankiem "Niebieskich" i w tym klubie przeszedł kolejne szczeble wiekowe.

Foto: TSP

db

Artykuł wyświetlono 2725 razy
Kategoria: Piłka nożna - I liga


Polecamy także:
2017-10-21
Chudik: Przepraszam kibiców
- Nie szukamy żadnego usprawiedliwienia, jeszcze raz przepraszam w imieniu swoim i drużyny za ten mecz. Będziemy walczyli dalej - mówi trener BBTS. Okazja do rewanżu w środę.
więcej
2017-10-21
Wygrana nie bez problemów
Bielski zespół zrehabilitował się za porażkę na inaugurację sezonu i po tie-breaku pokonał KSZO Ostrowiec. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Ola Jagieło.
więcej
2017-10-20
Rusza amatorska liga tenisa
Kończą się zapisy do największej w regonie amatorskiej ligi tenisa. Rozgrywki rozpoczynają się w najbliższy weekend na właśnie oddanych do użytku kortach w bielskich Komorowicach.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - kolo 2017-10-01 20:35
Lechu nonszalancja i cwaniactwo.Koleś na swój wiek bardzo pewny siebie,na przedpolu bardzo fajnie takie połączenie leszcza i fabisiaka do ogrania i ostudzenia.Patrząc że w meczu rezerw miał mało roboty to sytuacje które były ogarnięte na plus po za tą puszczoną bramką.Szkoda że ogarnie się u nas i odejdzie opłacany z podatków bez zysku dla klubu i kibiców.W rezerwach przyją nr zarezerwowany. i obiecany kibicom.
niezarejestrowany - Kleszcz 2017-09-30 20:34
@Vir Lech ma umowę z opcją przedłużenia
niezarejestrowany - Vir 2017-09-30 13:34
@Miron...Dokładnie to samo pomyślałem pisząc wcześniej o tym transferze. Roczne utrzymanie bramkarza dla jego odbudowy i ogrania będzie nas sporo kosztować, a po roku moze odejść za darmo jako wolny transfer. Jeśli zarząd uważał, że rokuje na przyszłość trzeba było podpisać taki kontrakt aby potem można go sprzedać i odzyskać przynajmniej zainwestowane pieniądze. Ryzyko jest teraz duże i żadnego praktycznie zabezpieczenia nie mamy. Wątpię by prezes swoje prywatne pieniądze zainwestował w taki sposób, a tak to najwyżej bielski podatnik zapłaci, a pan prezes z dyrektorem grosza nie stracą. To nie jest w porządku.
miron.mika 2017-09-30 12:58
Nie jestem uprzedzony do klubu, ale takie tłumaczenia do mnie nie przemawiają. Albo Lech ma talent i warto na niego stawiać, to podpisujemy z nim dłuższy kontrakt, licząc albo na odsprzedaż z zyskiem lub na dłuższy spokój na bramce, albo nie ma talentu wtedy całe tłumaczenie jest o kant d... rozbić. Tak można zakontraktować jeszcze tuzin takich co się nigdzie nie załapali, bo podobno ma przyjść oferta na tego czy innego gracza z pola, a jak nie przyjdzie to trudno, za rok nie będzie problemu. Na taką postawę to nawet bogate kluby sobie nie pozwolą, a co dopiero nasz, który tylko dzięki dotacji z miasta wychodzi z długów. Nie wiem ile Podbeskidzie kosztuje kontrakt Lecha, ale to na pewno co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ale kto bogatemu zabroni?
niezarejestrowany - Kibic93 2017-09-30 11:51
#miron Kontrakt pewnie tylko na rok w wypadku jakby Fabisiaka nikt nie kupił.
miron.mika 2017-09-30 11:33
@ekskarneciarz- dzięki za polemikę, to rzuca pewne światło na sprawę, tylko dalej bawiąc się w adwokata diabła zapytam, skoro wierzą w umiejętności nowego bramkarza i w to że się u nas odbuduje, to dlaczego kontrakt z nim tylko na rok? Bo ja w tym interesu klubu nie widzę.
Pozdrawiam i naiwnie wierzę, że to ja się mylę i będzie tak jak zostało powiedziane.
niezarejestrowany - ekskarneciarz 2017-09-30 09:50
@miron zapewniam Cię, że gdybyś był na spotkaniu to poznałbyś w szczegółach tok rozumowania dyrektora jeżeli chodzi o zakontraktowanie Lecha. Ten temat moim zdaniem został do końca wyjaśniony. W skrócie według dyrektora Lech jest piłkarzem z dobrymi umiejętnościami jednak nie ma jeszcze wystarczającego doświadczenia. W Ruchu sobie nie poradził ale trzeba zaznaczyć, że w momencie jak bronił w tamtej drużynie to miał przed sobą najgorszy blok defensywny w całej ekstraklasie. I przez ten pryzmat trzeba go oceniać.
Z istotnych informacji dorzucę jeszcze, że na spotkaniu zostało powiedziane, że nie ma w kontraktach piłkarzy zarówno wypożyczonych jak i tych wykupionych klauzuli dotyczących rozegrania konkretnej ilości minut w spotkaniu czy też ilości spotkań na rundę/sezon. Trener ma stuprocentową dowolność w dobieraniu wyjściowej jedenastki na spotkania.
niezarejestrowany - 100%BB 2017-09-30 09:23
Popieram słowa trenera i dyrektora sportowego, aby zagrać w drużynie w Jedynce, młodzi piłkarze, powinni w cuglach ogrywać amatorów z 5 poziomu rozgrywkowego, a że jaka nasza piłka jest to widac po naszej ekstraklasie, a co dopiero mówić o piątym poziomie rozgrywkowym, a tu młodzi, którzy trzepali skórę rówieśnikom w juniorach starszych, w seniorskiej 4 lidze muszą walczyć aby nie spaść do okręgówki. Nawet Rekord B-B w PP pyknął młodzież TSP, bez większego wysiłku. Tak wiec kiedy młody piłkarz nie radzi sobie w 4 ani z rywalami z 3 ligi nie poradzi sobie też wyżej, a tym bardziej na zapleczu ekstraklasy.
Baza treningowa ważna ale z naciskiem dla wszystkich klubów piłkarskich z naszego miasta, które maja swoje drużyny na profesjonalnych i półprofesjonalnych kontraktach.
SAMAEL66 2017-09-30 09:10
@ekskarneciarz DZIĘKI za rozpisanie się :) A wystarczyło by ktoś z klubu nagrał spotkanie i umieścił w sieci, koszt żaden ale do tego muszą jeszcze dojrzeć.
Z tą bazą to super pomysł i taka baza powinna być u nas już od co najmniej 10 lat. Znając tylko życie to Wąs zamiast zrobić to z głową to zrobi to z niepotrzebnym rozmachem. Ale tak czy siak coś zrobić trzeba bo TSP i BKS nie mają gdzie ćwiczyć a nawet Rekordowi powoli zaczyna brakować miejsca! Muszą wspomagać się boiskiem na "górce"
Co do słabej dyspozycji młodych to nie ma co ukrywać zawiedzeni są wszyscy tylko że może nie 100% winy leży po stronie zawodników i warto by ktoś z zarządu zwrócił na to uwagę.
niezarejestrowany - LPD 2017-09-29 23:42
Wszystkim opisującym spotkanie prezes-dyrektor-trener bardzo dziękuję.
niezarejestrowany - Zywiec 2017-09-29 22:22
ciekawile naklepia tym z Puszczy
niezarejestrowany - xcv 2017-09-29 21:35
miron masz rację. Tym bardziej że jest to grajek grzejący ławę niemal cała karierę seniorską :)
niezarejestrowany - makumba 2017-09-29 21:34
heh zrobili podobno bazę w Dankowicach a teraz będa budować drugą na terenie miasta? Dla wszytskich klubów czy może tylko dla tych z najwyższej klasy rozgrywkowej - kumaci wiedzą o co chodzi :)
Oczywiście że piłkarzom dobrze mieszka się w BB - otrzymywanie stypendium co miesiąc (średnio 12 000 zł ) nawet jak nie ma wyników to super warunki do życia :)
Oczywiście nieobecny jest winny że nie gra u nas ta super 10 piłkarzy ktorzy tak świetnie radzą sobie nawet w Ekstraklasie.
Zdrowia Wam życzę i podziwiam że macie czas chodzić na te spotkania :)
miron.mika 2017-09-29 21:28
Dzięki za info ze spotkania, ale nie byłbym sobą gdybym nie wtrącił swoich przemyśleń na temat zakontraktowania Lecha i wyjaśnień na ten temat: to jest albo dalekowzroczność włodarzy albo są to naiwne tłumaczenia. Nawet gdyby do klubu docierały pogłoski o ewentualnej ofercie to i tak wpłynęłaby w zimowym okienku czyli byłby czas na reakcję. Kontraktowanie w tej chwili kogoś kto nie załapał się do innego klubu, bo coś się może wydarzyć lub nie i to za parę miesięcy, wiarygodnie nie brzmi. Ale może to tylko mnie się tak wydaje. Pozdrawiam.
niezarejestrowany - Bruno 2017-09-29 20:55
Ja takze dziekuje za ten komentarz
niezarejestrowany - kefir81 2017-09-29 20:44
@Ekskarneciarz dzięki za dużo informacji...pozdrawiam
niezarejestrowany - ekskarneciarz 2017-09-29 19:49
Zamiast utwory miało być utkwiły oczywiście:)
niezarejestrowany - ale jaja 2017-09-29 19:37
To mamy jednego z najlepszych skautów w Europie i tak trzymać! !!!.
niezarejestrowany - ekskarneciarz 2017-09-29 18:57
postaram się w kilku słowach podsumować i przedstawić najważniejsze kwestie ze spotkania, jakie utwory mi w głowie. Przede wszystkim naprawdę bardzo dobrze, że te spotkania mają miejsce, można zadawać konkretne pytania i przez to rozwiewać wątpliwości, jakich przy tym klubie było i nadal jest sporo. A teraz szczegóły. Chmiel - powrót do treningów w 2018 roku. Kolar już trenuje z drużyną, nie ma jeszcze zgody od lekarza na występy w meczach - jest po rekonstrukcji ACL i trzeba czekać aż tkanka się przyjmie. Do 27 października zostanie ostatecznie rozwiązana kwestia z trenerem Kocianem. Jedno jest pewne, na pewno nie poprowadzi już Podbeskidzia. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie przez prezydenta miasta przedstawiony projekt sportowej bazy treningowej umiejscowionej gdzieś na terenie miasta. Baza nie tylko dla Podbeskidzia ale dla wszystkich klubów w mieście. Ma wpłynąć pozytywnie na warunki rozwoju również naszych młodych piłkarzy. Celem sportowym pierwszej drużyny jest w dalszym ciągu awans. Szefem jednoosobowego skautingu jest Sławek Cieńciała. Według dyrektora sportowego bardzo dobrze wywiązuje się z tej roli. Było około dziesięciu piłkarzy dobrze zaopiniowanych przez skauta, z którymi klub chciał podpisać kontrakty. Podobno teraz Ci piłkarze bardzo dobrze sobie radzą, również w Ekstraklasie. Nie zostało bezpośrednio powiedziane dlaczego u nas nie grają ale w domyśle jest to wina trenera Kociana. Zostało zapowiedziane rozszerzenie skautingu. Również nie zostało powiedziane w jaki sposób ale również można się domyślać, że będzie podjęta próba włączenia w skauting kibiców. Z ust jednego z kibiców padło sformułowanie, że piłkarzom obecnej ekipy i poprzednim bardzo dobrze się w Bielsku mieszkało, to znaczy lubili tutaj przebywać. Wypowiedź została zripostowana przez dyrektora, że w klubie dobrze o tym wiedzą i będą kładli nacisk aby to dobre samopoczucie szło w parze z dobrą postawą na boisku. Zostało zauważone przez przedstawicieli młyna, że nie ma wytworzonej więzi pomiędzy obecnymi piłkarzami a kibicami. Postawa drugiego zespołu nikogo nie napawa optymizmem. Za to w grudniu ma się pojawić w klubie trener bezpośredniego zaplecza Red Bull Salzburg. Zakontraktowanie Lecha należy rozumieć w ten sposób że istnieje zainteresowanie klubów z Ekstraklasy naszymi bramkarzami i w domyśle nie chodzi o Leszczyńskiego.
Jest jeszcze trochę innych wątków ale te wymienione uważam za najważniejsze. Następne spotkanie powinno mieć miejsce w październiku. Powinien na nim być udziałowiec klubu oraz przedstawiciel piłkarzy. Ale niekoniecznie pierwszego zespołu. W związku z bardzo mocno akcentowanym wątkiem drugiej drużyny mogą być zaproszeni wychowankowie. Zainteresowanie spotkaniem było spore, po dołączeniu przedstawicieli młyna brakło miejsc siedzących. W nagrodę za udział można było zgarnąć gadżety klubowe. Więcej grzechów nie pamiętam ale nie żałuję że byłem.
niezarejestrowany - kefir81 2017-09-29 17:53
Mecz z Rakowem 18 października...
niezarejestrowany - BKS fan 2017-09-29 17:33
To już chyba koniec kariery Chmiela. Tak jak Kołodziej nie odbuduje się już po 30tce po kontuzji. Skończy karierę gdzieś w MRKSie Czechowice z Sokołem albo innym Drzewiarzu Jasienica. Szkoda.
niezarejestrowany - kefir81 2017-09-29 17:14
@Kibic93 dzieki za info...
niezarejestrowany - Kibic93 2017-09-29 16:36
@Kefir81 Chmiel wróci do treningów dopiero w styczniu, Kolar już trenuje z drużyną, ale nie dostał jeszcze zgody lekarzy na występy w meczach, prawdopodobnie nastąpi to w tym miesiącu
@LPD Jak dla mnie czasem unikał odpowiedzi na razie wielkiej wizji to on nie przedstawił, wizje przedstawiał Rybarski, bo od tego jest, ogólnie są zawiedzenie postawą juniorów w 4 lidze i nie ma się co dziwić, że nie grają w pierwszej drużynie, nawet jeżeli bardzo chcą to często już na boisku spalają się psychicznie(tak jak Kostorz w Legnicy), tematów było dużo, więc cięzko też wszystko opisać, ale np. co do transferu jego to ściągnięto go w razie gdyby Fabisiaka bądź Leszcza, któryś klub chciał wyciągnąć w zimie(a mają takie informacje, że są chętni) i wolą się zabezpieczyć, a nie szukasz wtedy bramkarza.
niezarejestrowany - LPD 2017-09-29 15:21
@pewne info - jesteś wielki(a). Świetne.

Mógł też jakieś blizny ukrywać.
niezarejestrowany - bramka 2017-09-29 15:05
pewne info - hahahhahah dobre :)
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic